Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.03.2020 10:31
Denuvo
492V

Death Stranding na PC z systemem zabezpieczeń Denuvo. Kojima pokazuje tryb Foto

Death Stranding nie podbiło na długo rankingów sprzedaży w wersji na PS4. Być może grze pójdzie jednak lepiej w wersji pecetowej, na którą aktualnie czekamy.

Wiadomo już, że Death Stranding zadebiutuje na PC 2 czerwca 2020 roku. Gra będzie równocześnie dostępna na Steam oraz Epic Games Store.

Wiemy już również, że przynajmniej w wersji ze Steam, w grze znajdzie się system zabezpieczeń DRM Denuvo. Nie jest to dobra informacja z tego względu, że już wielokrotnie wykazywano, że Denuvo obniża wydajność w trakcie rozgrywki (temat możecie sprawdzić w tym miejscu). Nie mówimy tu o dużym pogorszeniu framerate'u, ale efekt jest mimo wszytko zauważalny.

Społeczność fanów grania na PC od wielu lat narzeka na system Denuvo. Część wydawców, po tym jak nowe wersje Denuvo zostają złamane przez crackerów, w ogóle rezygnuje z tego systemu w swoich grach. Tak było ostatnio przykładowo z Devil May Cry 5, które pozbyło się Denuvo dzięki inicjatywie Capcomu. Część graczy twierdzi, że po wyrzuceniu tego systemu DRM z gry kończą się problemy np. z zawieszaniem czy spadkami płynności w danej produkcji.

Wiadomo już również, że pecetowa wersja Death Stranding doczeka się kilku nowości - m.in. motywów z Half-Life. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Poniżej możecie też sprawdzić małą demonstrację trybu Foto z pecetowego Death Stranding.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/death-stranding-will-use-denuvo-drm-on-pc/1100-6474374/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment