Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2020 19:06
Huawei Google
1806V

Google chce wrócić do łask Huawei. Firma złożyła oficjalną prośbę do rządu USA

Huawei oficjalnie rozpoczęło prace nad własnym sklepem do aplikacji, dzięki któremu chińscy producenci smartfonów oraz tabletów nie będą zmuszeni do korzystania z propozycji Google, a tymczasem... Korporacja chce współpracować z Huawei. Google wysłało oficjalną prośbę do rządu USA.

Huawei nie może korzystać z aplikacji i usług Google w nowych smartfonach – jest to spowodowane decyzją administracji Donalda Trumpa, który nałożył ograniczenia dotyczące współpracy amerykańskich firm z chińskimi przedsiębiorstwami. Producent smartfonów stracił część zainteresowania z Zachodu, ale decyzja bardzo dobrze wpłynęła na chiński rynek, gdzie Huawei polepszyło swoją sytuację.

Teraz jednak jesteśmy świadkami zaskakującej sytuacji – to Google złożyło oficjalną prośbę do rządu Stanów Zjednoczonych o możliwość wznowienia biznesowych relacji z Huawei. Wiadomość potwierdził Seemer Samat – wiceprezes Androida i sklepu Google Play.

Przedstawiciele rządu nie wydali jeszcze żadnego oświadczenia, jednak już wcześniej pozwolono na wznowienie relacji na linii Huawei-Microsoft, na mocy której ta pierwsza firma może instalować w swoich laptopach systemy Windows.

Huawei oficjalnie pracuje już nad alternatywą dla Google Play, ale nie oznacza to, że korporacja nie zdecyduje się także na współpracę z Google – nowy sklep może być dobrą alternatywą dla ewentualnych problemów, gdy pojawią się nowe ograniczenia.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.androidauthority.com/google-huawei-license-application-1087408/

Tagi: google huawei Stany Zjednoczone usa