Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2020 14:55
Huawei Mate Xs
931V

Huawei Mate Xs oficjalnie! Składany smartfon za prawie 11 000 zł

Huawei chciało zaprezentować Huawei Mate Xs na MWC 2020, ale targi zostały odwołane, więc producent zorganizował własne wydarzenie. Na imprezie właśnie pokazano składany smartfon, jednak cena ponownie sprawi, że będzie to przyjemność dla nielicznych.

Huawei nie mogło mówić o globalnym sukcesie Huawei Mate X, ale producent nie rezygnuje ze składanych urządzeń. Firma właśnie zaprezentowała Huawei Mate Xs i jeśli mieliście nadzieję, że chińska firma zdecyduje się na tańszą wersję smartfona, to będziecie mocno zawiedzeni.

Huawei Mate Xs został wyceniony na 2499 euro, czyli około 10750 zł, ale możemy oczekiwać, że urządzenie trafi na polski rynek w znacznie większej cenie – pewnie nie mamy co liczyć na cenę poniżej 11000 zł. Jest to zaskakująca decyzja, ponieważ „S” jest droższy od swojego poprzednika.

Huawei Mate Xs będzie jeszcze droższy

Producent obiecuje mocniejszą konstrukcję i mocniejsze podzespoły. Huawei Mate Xs jest napędzany przez procesor Kirin 990 ze wsparciem 5G i 8GB pamięci RAM. Dane zapiszemy na 512GB, a całe urządzenie skorzysta z akumulatora 4500 mAh (65W ładowanie Huawei superCharge lub bezprzewodowe 27W). Firma podczas prezentacji zaznaczyła, że teraz ekran został stworzony za pomocą innowacyjnego rozwiązania, dzięki któremu smartfon będzie wytrzymalsze od swojego poprzednika.

Huawei Mate Xs po złożeniu oferuje 6,6-calowy ekran OLED (2480 x 1148), jednak po rozłożeniu otrzymujemy 8-calowy wyświetlacz (2480 x 2200), który wygląda naprawdę nieźle, ponieważ firma nie zastosowała żadnego notcha – jest to możliwe, ponieważ kamery są zamontowane na specjalnej wysepce znajdującej się na belce ścianie urządzenia. Klienci skorzystają również z tylnego ekranu (6,38-cali). Producent zadbał o cztery obiektywy główne (40 Mpix, szerokokątny 16 Mpix, teleobiektyw 8 Mpix, D Depth Sensing Camera), a selfie wykonamy za pomocą jednej kamery (32 Mpix z czujnikiem głębi). Sprzęt ma otrzymać dopracowany system, który pozwoli na między innymi pełną integracje dwóch aplikacji.

Sprawdźcie pełny unboxing Huawei Mate Xs:

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-xs-specifications-price-and-availability/

Tagi: Huawei Huawei Mate Huawei Mate Xs