Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.02.2020 08:15
Game Developers Conference 2020 przesunięte
1115V

GDC 2020 oficjalnie przesunięte! Organizatorzy odpowiadają na rezygnację licznych wydawców

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o tłumnych rezygnacjach z udziału w imprezie największych gości. Teraz wiemy już, jaką reakcję podjęli sami organizatorzy- GDC zostaje przesunięte w czasie! 

Już w przeddzień pisania tej informacji pojawiała się masa wątpliwości, odnośnie do planowego startu imprezy Game Developers Conference 2020. Wszystko za sprawą licznych odpływów wydawców, którzy mieli na niej wystąpić. Kwestią czasu było, aż organizatorzy podejmą jakieś kroki. 

Facebook, EA, Sony, Kojima Productions, Microsoft, Epic, Unity... To zdecydowanie za dużo nieobecnych, aby konferencja miała przebiegać w naturalny sposób. Twórcy przekazali w nocy, iż wydarzenie, które zaplanowane było na dni od 16 do 20 marca, zostaje przesunięte na lato. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Po dokładnych konsultacjach z naszymi partnerami w branży gier i społecznością na całym świecie podjęliśmy trudną decyzję, aby przełożyć marcowe Game Developers Conference. 

Spędziliśmy ostatni rok na przygotowaniach do pokazów wraz z naszymi doradcami, prelegentami, wystawcami i oczywiście partnerami całego wydarzenia. Jesteśmy więc naprawdę zawiedzeni  i rozczarowani, że nie jesteśmy w stanie gościć Was w planowanym terminie.

Chcemy podziękować wszystkim naszym klientom i partnerom za wsparcie. Wszyscy przypominają nam, że wielkie rzeczy dzieją się, gdy społeczność jest razem i zbiera się podczas GDC. Z tego powodu zamierzamy w pełni zorganizować wydarzenie tego lata. Będziemy współpracować w celu sfinalizowania szczegółów, a konkretne informacje udostępnimy Wam w nadchodzących tygodniach. 

Ciężko mieć pretensje o podjęcie tego typu decyzji. Przesunięcie, zamiast odwołania, wydaje się najlepszym rozwiązaniem w tego typu sytuacji. Miejmy nadzieję, iż problem koronawirusa zostanie czym prędzej zażegnany. 

Inne ciekawe treści z ostatnich dni:

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/02/28/gdc-postponed-due-to-coronavirus-concerns-e3-organizer-the-esa-watching-the-situation

Tagi: Game Developers Conference 2020 gdc koronawirus