Iza Łęcka Iza Łęcka 27.02.2020 12:57
Sly Cooper
678V

Nowy Sly Cooper nie powstaje w Sanzaru Games. Studio zostało kupione przez Facebooka

Pod koniec ubiegłego roku twórcy z Sanzaru Games wspominali o chęci rozwijania nowej gry z serii Sly Cooper. Część graczy miało nadzieję, że jest to pierwszy teaser produkcji, ale niestety – studio zostało kupione przez Facebooka.

Sony od czasu do czasu wraca do swoich ikonicznych IP ku uciesze wielu sympatyków starszych generacji. Po MediEvil wielu graczy miało nadzieję, że japońska korporacja zapewni pełnoprawną przygodę Sly Coopera na PS4. Tytuł już pewnie nie powstaje, jednak ubiegłoroczna deklaracja Sanzaru Games sprawiła, że część fanów wierzyło w nadejście tytułu na PS5.

Wystarczyły dwa miesiące od tego wydarzenia i Sanzaru Games zostało kupione Facebooka – obecnie deweloperzy zajmą się rozwijaniem gier dla Oculusa. Twórcy mają nadal posiadać pewną niezależność, jednak wydaje się niezwykle wątpliwe, by nowy właściciel pozwolił rozwijać produkcję na konkurencyjną platformę.

Mike Verdu, dyrektor ds. treści w Oculus Studios, zaznaczył, że nowe studio dołączyło do Facebooka, by pomóc rozwijać bogate, wciągające i oryginalne produkcje dla wirtualnej rzeczywistości.

Sanzaru Games w ostatnich latach opracowywało Asgard's Wrath czy też pomagało przy Spyro Reignited Trilogy oraz God of War Collection. Twórcy od 2016 roku współpracowali z Oculusem.

Warto sprawdzić kolejne informacje związane z Facebookiem:

Źródło: https://www.psu.com/news/sly-cooper-dev-sanzaru-acquired-by-facebook/

Tagi: facebook oculus sanzaru games sly sly cooper