Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.10.2019 08:45
Medal of Honor: Above and Beyond nie na VR
927V

Medal of Honor: Above and Beyond nie był grą VR od początku

Jak się okazuje, nowa część Medal of Honor była w planach jeszcze zanim Facebook zgłosił się do Respawn Entertainment w kwestii połączenia sił i stworzenia gry na VR. 

Medal of Honor: Above and Beyond jest projektem tworzonym w kooperacji dwóch ogromnych sił branży gier wideo - Respawn Entertainment oraz Oculus. Jak wyszło w wywiadzie udzielonym portalowi LadBible, idea stworzenia kontynuacji kultowych gier wojennych powstała jeszcze przed zawiązaniem współpracy.

Reżyser projektu, Peter Hirschmann, zdradził, iż gra była na etapie planowania jeszcze przed tym, jak Facebook zgłosił chęć wspólnego wykreowania projektu. Przekazał, iż Respawn "tworzył już koncept narracji, struktur i wszystkiego innego", gdy gigantyczna firma zgłosiła się z prośbą o zrobienie czegoś na Oculus Rift:

Chęć tchnięcia życia w markę była nagła. Coś, jak "Boże, czy nie byłoby świetnie, aby przywrócić Medal of Honor do życia"? Wziąć wszystko to, czego nauczyliśmy się przez ostatnie 20 lat, wszystkie nowoczesne narzędzia i zrobić coś zupełnie świeżego!

Twórcy zdecydowali, że przeniosą swoje plany odnośnie do Medal of Honor na Oculusa - łącznie z tym, ile czasu i pieniędzy będzie to wymagało. Hirschmann przekazał, iż szefostwo Facebooka było zachwycone wizją:

Wzięli to z miejsca! Powiedzieli, że opisałem dokładnie to, czego chcieli i pomyśleli, że brzmi genialnie!

Jak więc widać, gdyby nie interwencja ludzi odpowiedzialnych za Oculusa, prawdopodobnie mówilibyśmy dzisiaj o przyszłorocznej premierze standardowej gry z serii Medal of Honor. Rzeczywistość obrała jednak nietypowe tory i w związku z tym, dane nam będzie wcielić się w żołnierza przy pomocy technologii wirtualnej rzeczywistości!

Więcej o grach na VR przeczytasz tutaj:

Medal of Honor: Above and Beyond zapowiedziany. Twórcy Apex Legends rozwijają grę

PS5 z PS VR 2. Sony przygotowuje nowe gogle VR z ciekawymi funkcjami

Marvel’s Iron Man VR ma datę premiery. Zobaczcie fabularny zwiastun

Źródło: https://www.dualshockers.com/medal-of-honor-above-and-beyond-not-always-vr/

Tagi: Electronic Arts Medal of Honor: Above and Beyond Respawn Entertainment