Iza Łęcka Iza Łęcka 27.11.2019 10:40
Facebook Oculus Beat Saber
308V

Facebook kupił twórców Beat Saber. Studio będzie tworzyć kolejne gry VR

Jedną z najlepszych gier dla wirtualnej rzeczywistości jest Beat Saber. Muzyczna produkcja wciąż zbiera pochwały od fanów VR, a potencjał deweloperów został dostrzeżony przez Facebooka. Firma kupiła studio, które będzie teraz pracować dla Oculusa.

Beat Saber jest aktualnie dostępne na dwóch platformach (PS4 i PC), choć następne produkcje Beat Games mogą w przyszłości trafić już tylko na jeden sprzęt. Facebook potwierdził przejęcie deweloperów z Czech, którzy nadal będą rozwijać gry w Pradze, ale stali się jednym z zespołów first-party od Oculusa.

Mike Verdu, dyrektor ds. treści dla Oculusa, potwierdził, że twórcy będą rozwijać kolejne muzyczne gry VR:

"Osiągnięcia Beat Games są już imponujące, ale Facebook i zespół Beat Games wiedzą, że jest o wiele więcej do zrobienia w VR, grach i muzyce. Oni tylko musnęli z Beat Saber zakres funkcji społecznych, nowych trybów, muzyki i więcej. Jesteśmy podekscytowani połączeniem sił i chcemy zobaczyć, gdzie ten utalentowany zespół zabierze VR w przyszłości.”

Beat Games dołączyło do Facebooka, ale nie jest to podobno jedyna transakcja, która ma pomóc Oculusowi w walce z konkurencją. Firma jest przekonana, że VR to przyszłość i określa  "dopiero początek” rozwoju Oculusa.

Aktualnie studio ma nie zmienić planów i oferować gry na różne urządzenia, jednak najlepsze doświadczenie w kolejnych muzycznych tytułach Beat Games otrzymamy już pewnie na Oculusie. Gigant chętnie płaci za ekskluzywne produkcje, więc w odpowiednim momencie również i ten zespół rozpocznie prace nad pozycjami na wyłączność.

Na naszej stronie znajdziecie więcej wiadomości na temat VR:

Źródło: https://deadline.com/2019/11/facebooks-oculus-buys-vr-gaming-company-known-for-beat-saber-1202795981/

Tagi: Beat Saber Hyperbolic Magnetism