Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.03.2020 07:51
Motorola
1636V

Motorola Razr z bardzo prostym zawiasem. Składany smartfon w testach wytrzymałości

Motorola Razr jest bardzo droga - składany smartfon kosztuje ok. 7000 zł. Pytanie czy wydając tyle możemy być spokojni o wytrzymałość sprzętu?

Motorola wystosowała już materiał wideo, w którym ostrzegała świeżo upieczonych posiadaczy, by uważali na pewne elementy urządzenia. Chodzi przede wszystkim o ekran modelu Motorola Razr, który jest na tyle delikatny, że trzeba go czyścić odpowiednią ścierką, by go nie porysować. Trzeba również liczyć się z możliwością wystąpienia pewnych nierówności na składanej powierzchni wyświetlacza. Nie można też na niego naklejać folii ochronnej.

Jak kosztujący 7000 zł sprzęt zniesie trudy codziennego użytkowania? Rywala Samsung Galaxy Z Flip przetestował już JerryRigEverything, który wrzucił swój materiał na YouTube. Okazuje się, że projekt zawiasu w Razr jest znacznie prostszy od tego występującego w Galaxy Z Flip. Całość opiera się na dwóch wkręcanych "piwotach" z boku urządzenia. W ramce smartfona skryte są też dwie sprężyny, zapewniające opór czy rozkładaniu i zamykaniu urządzenia.

Jeśli chodzi o wytrzymałość całego smartfona, to ekran jest niezwykle podatny na zarysowania (ślady można, tak jak w przypadku modelu Samsunga, zostawić nawet paznokciem). Niestety przy próbie wygięcia rozłożonego Motorola Razr (np. gdy ktoś usiądzie na smartfonie) element zawiasu uszkadza wyświetlacz. Widać to w 10 minucie drugiego filmiku, który znajdziecie poniżej. Sprzęt zachowuje jednak funkcjonalność.

 

Warto również sprawdzić:

Tagi: motorola motorola razr smartfony test