Iza Łęcka Iza Łęcka 27.02.2020 08:06
This is the Zodiac Speaking
586V

This is the Zodiac Speaking przedstawi historię tajemniczego mordercy. Polacy zapowiadają intrygujący tytuł

Jeszcze w tym roku na rynku zadebiutuje This is the Zodiac Speaking. Produkcja przedstawi historię nigdy nie schwytanego zabójcy ze Stanów Zjednoczonych. Gra trafi na konsole oraz PC.

This is the Zodiac Speaking to mroczny thriller FPP, którego fabuła została oparta na historii związanej z tajemniczymi morderstwami Zodiaca – morderca działał między innymi w Kalifornii w latach 70. Klabater wspólnie z Punch Punk Games zaproponują połączenie trzech gatunków: horroru, skradanki oraz gry detektywistycznej.

Głównym bohaterem historii został Robert Hartnell, dziennikarz z San Francisco, który jako pierwszy odebrał telefon i usłyszał od mordercy „Hello, this is the Zodiac speaking”. Twórcy poświęcą wiele uwagi bardzo rozbudowanej, ciekawej i wielowątkowej fabule, za którą odpowiada Łukasz Orbitowski, laureat prestiżowych Paszportów Polityki oraz najważniejszej rodzimej nagrody literackiej, Nike.

Michał Gembicki, szef Klabatera, zapowiedział tytuł następującymi słowami:

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy znowu pracować z Punch Punk Games. Wcześniej mieliśmy okazję wydać grę Apocalipsis zainspirowaną średniowiecznymi rycinami i mrocznymi historiami biblijnymi. Wraz z This is the Zodiac Speaking wypływamy jednak na szerszy ocean, gra ma szansę trafić do dużo większego grona odbiorców niż poprzedniczka. Znakiem firmowym naszego wydawnictwa powoli stają się gry, które w szerokiej perspektywie są komentarzem do kondycji ludzkości, ale jednocześnie skupiają się na indywidualnych przeżyciach jednostek. Lata 70te w Stanach Zjednoczonych to niepowtarzalny okres społecznych podziałów i niepokojów, czyli idealne tło dla ciekawej i dojrzałej opowieści przedstawionej w grze.”

Łukasz Orbitowski, pisarz i współautor fabuły, nie ukrywa, że stworzenie gry było od zawsze jego marzeniem:

„Zrobienie gry było zawsze moim marzeniem. Tak dziwnie się złożyło, że reżyser Krzysiek Grudziński i studio Punch Punk poszukiwało scenarzysty do projektu o seryjnym mordercy. A ja napisałem bestsellerową powieść o takim.”

This is the Zodiac Speaking zadebiutuje w 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Aktualnie możecie wskoczyć na Steam i wrzucić grę na listę życzeń.

Przeczytajcie kolejne wiadomości o Klabaterze:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Klabater Punch Punk Games This is the Zodiac Speaking