Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.10.2019 10:21
Crossroads Inn
1432V

Crossroads Inn. Polska gra z muzyką Marcina Przybyłowicza oceniona w pierwszej recenzji

Crossroads Inn trafiło już na rynek (najpierw w wersji pecetowej). W Sieci pojawiają się już pierwsze oceny tej polskiej produkcji.

W Crossroads Inn wcielamy się we właściciela tawerny, który nie tylko samodzielnie projektuje swój przybytek (wraz z wystrojem wnętrz), ale też dba o szlaki handlowe, pozyskiwanie towarów i relacje z klientami. Kluczowa w tworzeniu idealnej karczmy jest rekrutacja odpowiednich pracowników, którzy zostali podzieleni na 7 klas (m.in. na bardów i kurtyzany). Crossroads Inn nie jest jedynie strategią ekonomiczną - to również gra inspirowana gatunkiem RPG. Podczas zabawy można prowadzić rozmowy z przybyszami a całość zmierza w fabularnym kierunku nakreślonym przez autorów (nie zabraknie np, oskryptowanych scenek).

Co ważne - muzykę do Crossroads Inn stworzył Marcin Przybyłowicz - autor znakomitych utworów do Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Póki co tytuł trafił tylko na PC (w najbliższych miesiącach ma się odbyć premiera konsolowa) i już doczekał się pierwszej recenzji. Redakcja GamePressure wystawiła Crossroads Inn notę 6,5/10, argumentując że w grze występują bugi związane z poruszaniem się postaci, interfejs jest mało poręczny, fabuła jest kiepska i że świat, w którym rozgrywa się akcja jest po prostu nudny. Świetna jest natomiast muzyka i ogólne założenia ekonomiczno-strategiczne gameplayu. Cieszy też bogactwo opcji budowania własnej karczmy/tawerny.

Pierwsze oceny Crossroads Inn:

  • GamePressure - 6,5/10
  • Zagrano 4/10

Tagi: Crossroads Inn Klabater Kraken Unleashed Studio