Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2020 14:01
We. The Revolution z Paszportem Polityki. Dawid Ciślak z prestiżową nagrodą
476V

We. The Revolution z Paszportem Polityki. Dawid Ciślak z prestiżową nagrodą

Tygodnik Polityka wyłonił zwycięzców „Paszportów Polityki”, wśród których ponownie znaleźli się twórcy gier. W kategorii Kultura Cyfrowa zwyciężył Dawid Ciślak – twórca We. The Revolution. Poznajcie szczegóły.

Tygodnik Polityka od 2016 roku docenia również między innymi twórców gier. W kategorii Kultura Cyfrowa zostali wyróżnieni: Michał Staniszewski (Studio Plastic) oraz Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak, Wojciech Piejko (Bloober Team).

Za 2019 rok we wspominanej kategorii nominowani zostali Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec (Different Tales), Aleksandra Jarosz oraz Dawid Ciślak (Polyslash) i to właśnie twórca We. The Revolution otrzymał główną nagrodę. Tak Kapituła uzasadniła swój wybór:

"Za pokazanie na przykładzie rewolucji francuskiej mechanizmów korumpo­wania i zastraszania sędziów oraz – dzięki błyskotliwemu wykorzystaniu potencjału interaktywnego medium – za zmuszenie odbiorcy do konfrontacji z własnym sumieniem." - Polityka

Dawid Ciślak, twórca i pomysłodawca gry We. The Revolution, został wyróżniony za produkcję, która została ciepło przyjęta przez graczy oraz dziennikarzy. Wydawcą oraz promotorem tytułu jest Klabater, którego członek zarządu – Michał Gembicki – pogratulował twórcy w specjalnym oświadczeniu:

"W imieniu całego Klabatera gratuluję Dawidowi tego wielkiego osiągnięcia. Paszporty Polityki to najbardziej prestiżowa nagroda kulturalna w naszym kraju, jesteśmy dumni, że mogliśmy być zaangażowani w ten projekt jako wydawca. We. The Revolution od początku zwracała uwagę swoim ambitnym podejściem i głębokim przesłaniem - dlatego zdecydowaliśmy się ją wydać i wesprzeć promocyjnie. Gra okazała się hitem jakościowym i sprzedażowym wzbudzając zainteresowanie na całym świecie, m.in. we Francji gdzie doceniły ją największe media mainstreamowe i gdzie zorganizowano nawet konferencję naukową na jej temat pod patronatem francuskiego Ministerstwa Kultury. Teraz ten potencjał docenił zespół Polityki, z czego bardzo się cieszymy."

Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę interesujący, ponieważ We. The Revolution to bardzo interesujący tytuł, z którym naprawdę warto się zapoznać, ponieważ Polyslash postawiło na nietypową tematykę i ubrało całość w przyjemny gameplay.

Paszport Polityki 2019

Paszport Polityki - Laureaci 2019

  • Olga Tokarczuk (KREATOR KULTURY) - Nagroda za siłę płynącą z literatury. Za książki wyprzedzające swój czas, za sposób pisania, patrzenie w przyszłość literatury, ale i całej naszej planety.
  • Dawid Ciślak (KULTURA CYFROWA) - Za pokazanie na przykładzie rewolucji francuskiej mechanizmów korumpo­wania i zastraszania sędziów oraz – dzięki błyskotliwemu wykorzystaniu potencjału interaktywnego medium – za zmuszenie odbiorcy do konfrontacji z własnym sumieniem.
  • Błażej Król (MUZYKA POPULARNA) - Za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy.
  • Jakub Józef Orliński (MUZYKA POWAŻNA) - Za niepospolitą umiejętność poruszania emocji w interpretacjach muzyki dawnej. Za piękny głos, charyzmę estradową, pracowitość, ambitne kształtowanie repertuaru i pokorę ­wobec muzyki.
  • Weronika Gęsicka (SZTUKI WIZUALNE) - Za dociekliwą, konsekwentnie rozwijaną, oryginalną w formie, ale i pełną humoru sztukę, która demaskuje współczesne modele konsumpcji, międzyludzkie relacje oraz mechanizmy pamięci.
  • Dominika Słowik (LITERATURA) - Za wciągającą, wielopoziomową i pełną zagadek opowieść o rodzinie, historii najnowszej i o Polsce – „kraju, w którym przeszłość to najlepszy kapitał na przyszłość”.
  • Weronika Szczawińska (TEATR) - Za spektakle intymne i czułe, w których łączy perspektywę osobistą z ważną tematyką społeczną. Za zaangażowanie, które wykracza poza kształtowanie własnej ścieżki kariery.
  • Bartosz Bielenia (FILM) - Za wielkie emocje pozwalające przeżywać dramaty ludzi takich jak my, za wyrażenie tego, co dla Polaków najboleśniejsze i najważniejsze, oraz za aktorstwo na najwyższym poziomie.

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Klabater Polyslash We. The Revolution