Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2020 14:01
Xbox Series X
2225V

Xbox Series X zapewni nową jakość dźwięku. Microsoft przygotowuje nowoczesną technologię

Microsoft podobnie jak Sony zamierza zrewolucjonizować dźwięk w konsoli nowej generacji. Na GDC korporacja z Redmond przedstawi technologię, która zmieni doświadczenie wszystkich graczy – nawet klientów ze zwykłymi słuchawkami.

Sony pierwszy raz informując o PS5 zapowiedziało zadbanie o nową jakość dźwięku – specjalny chip przygotowany we współpracy z AMD ma na nowo zdefiniować, jak może brzmieć dźwięk w grach. Nad zagadnieniem najwidoczniej pracował także Microsoft, który już na GDC 2020 przedstawi coś bardzo interesującego.

Rober Ridihalgh, starszy specjalista Microsoftu ds. technicznych audio, będzie miał okazję poprowadzić prezentację, podczas której przedstawi rozwiązanie opracowane przy współpracy Microsoftu, Dolby oraz innymi partnerami – firmy zapewnią „rewolucję przestrzennego dźwięku, który zmieni każdą parę słuchawek w wielowymiarową bramę do innego świata”.

Technologia zostanie zaimplementowana do Xboksa Series X, który najwidoczniej także zadba o to, by każdy headset mógł zapewnić graczom nowe doświadczenie. Trzeba podkreślić, że konsola Microsoftu otrzyma zaimplementowany sprzęt – nie będzie to tylko innowacja na poziomie oprogramowania.

Jak to może brzmieć? Przekonamy się pewnie dopiero w okolicy premiery urządzenia, ale dobrze, że na następnej generacji temat dźwięku nie zostanie kolejny raz zamieciony pod dywan. W rezultacie niezależnie, jakiego next-gena kupicie i jakie posiadacie słuchawki, możecie liczyć na świetną zabawę.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-x-audio-hardware-acceleration/

Tagi: gdc gdc 2020 Microsoft Xbox xbox series x