Iza Łęcka Iza Łęcka 27.02.2020 07:00
Microsoft surface
494V

Microsoft osiągnie gorsze wyniki przez koronawirusa z Wuhan. Korporacja ostrzega przed problemami

Microsoft to kolejna korporacja, która odczuwa problemy związane z epidemią koronawirusa z Wuhan. Amerykańska korporacja wydała komunikat, w którym potwierdziła, że nie zrealizuje wcześniej założonych wytycznych w segmencie More Personal Computing.

Każdego dnia pojawiają się kolejne komunikaty dotyczące problemów zachodnich firm spowodowane wybuchem epidemii koronawirusa z Wuhan. Niestety, do tego grona możemy również zaliczyć Microsoft – właśnie wydano oświadczenie, w którym firma podkreśla, że nie zrealizuje wytycznych na trzeci kwartał aktualnego roku finansowego w segmencie More Personal Computing.

Korporacja z Redmond nie spełni wytycznych dotyczących przychodów za swoje systemy operacyjne Windows oraz komputery Surface. More Personal Computing miał osiągnąć przychody na poziomie od 10,75 do 11,15 mld dolarów. Chociaż wytyczne przedstawiają nieco szerszy zakres niż zazwyczaj, są one odzwierciedleniem niepewnej sytuacji zdrowotnej w Chinach. Firma zaznacza również, że prognozy dotyczące innych aspektów nie ulegają zmianie.

Chińskie fabryki powoli rozpoczynają pracę, jednak jak podkreślają włodarze marki – działanie łańcucha dostaw wraca do normy w „wolniejszym tempie niż przewidywano”. Microsoft odwołał także wydarzenie Microsoft Ignite The Tour, które miało odbyć się w dniach 25-26 marca 2020 roku.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z koronawirusem:

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-warns-surface-windows-wont-hit-revenue-guidance-due-coronavirus

Tagi: koronawirus Microsoft surface windows