Project GG na pierwszym zwiastunie. PlatinumGames pokazuje nowe IP

Gry
1784V
Project GG na pierwszym zwiastunie. PlatinumGames pokazuje nowe IP
Wojciech Gruszczyk | 26.02.2020, 16:23

Z samego rana pojawiły się pierwsze informacje o Project G.G., a teraz PlatinumGames pokazało pierwszy zwiastun. Materiał zapowiada starcia przerośniętych bohaterów z jeszcze większymi potworami – entuzjaści serii Godzilla mogą zacierać rączki.

PlatinumGames właśnie zaprezentowało pierwszy zwiastun produkcji, która będzie przełomem dla znanego studia. Twórcy w końcu mają odpowiednie środki, by móc zająć się nie tylko przygotowaniem tytułu, ale również móc samodzielnie wydać grę. To znaczący krok dla japońskiego studia, ponieważ dotychczas deweloperzy pracowali wyłącznie na zlecenie kolejnych firm.

Sytuację wyjaśnił Hideki Kamiya, który podkreślił, że chociaż PlatinumGames jest bardzo wdzięczne wszystkim firmom za okazane wsparcie i współprace, to jednak w takich projektach PG było wyłącznie deweloperem. Wszystkie decyzje dotyczące wydania oraz promocji leżały w rękach innych osób.

„Sprowadza nas to do Project G.G. (to tylko roboczy tytuł). Project G.G. jest inny. W przeciwieństwie do wszystkich naszych dotychczasowych gier, będzie to tytuł w 100% PlatinumGames. Na wszystko, od oprawy i postaci, poprzez projekt i historię gry, aż po sposób jej promocji - PlatinumGames ma pełną kontrolę.”

Studio doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to duże ryzyko – w końcu teraz każda decyzja może wpłynąć na ostateczną wizję projektu – ale deweloperzy od 14 lat dążyli do tej sytuacji i teraz prezentują pierwszy zwiastun swojej produkcji.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z PlatinumGames:

Źródło: https://four.platinumgames.com/02-GG/

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper