Project GG to nowe IP PlatinumGames. Twórcy wrzucą grę na wiele platform

Gry
665V
Project GG to nowe IP PlatinumGames. Twórcy wrzucą grę na wiele platform
Iza Łęcka | 26.02.2020, 10:03

PlatinumGames potwierdziło szczegóły nowej gry. Powstaje zupełnie nowa marka, za którą odpowiedzialny jest Hideki Kamiya. Project GG ma zadebiutować na wszystkich istotnych platformach.

PlatinumGames zapowiedziało, że dzisiaj zostanie ujawniona ich kolejna nowa produkcja – szczegółów gry doczekaliśmy się na łamach Famitsu. Za tytuł odpowiedzialny jest Hideki Kamiya, który może być bezpośrednio powiązany z Viewtiful Joe oraz The Wonderful 101 – nowa gra jest określona jako ostatnia część „Hero Trilogy”.

Tytuł to gra akcji czerpiąca inspirację z Ultramana, ale nie wiemy dokładnie, do jakich aspektów produkcji odwołają się deweloperzy. Project GG jest aktualnie rozwijany przez zaledwie 15 osób, ale PlatinumGames chce przeznaczyć większy zespół do dalszych prac – możemy podejrzewać, że uwaga ekipy przede wszystkim jest skupiona na dokończeniu chociażby rozwoju nowej Bayonetty.

Twórcy chcą zapewnić Project GG na „wszystkie istniejące platformy”, ale ze względu na wczesną fazę projektu prawdopodobnie gra będzie przeznaczona już na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste.

Project GG jest drugą z czterech tajnych gier rozwijanych właśnie przez PlatinumGames. Wcześniej poznaliśmy The Wonderful 101 Remastered, a pozostałe dwa tytuły zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z PlatinumGames:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/platinum-games-is-working-on-a-new-hero-based-acti/1100-6474125/

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper