Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.02.2020 10:39
Yakuza Like a Dragon
1024V

Yakuza: Like a Dragon z płatnym trybem New Game+ i wyższą trudnością. Fani wściekają się na wydawcę

Sega niestety zalicza sporą wpadkę PR-ową. Japoński wydawca ogłosił w nocy, że zamierza sprzedawać takie funkcje jak New Game Plus w Yakuza: Like a Dragon.

Wydawcy próbowali monetyzować już różne drobiazgi w swoich produkcjach, ale Sega bije chyba pod tym względem niesławny rekord. Okazuje się, że znakomicie oceniana Yakuza: Like a Dragon, która została póki co wydana tylko w Japonii, doczeka się kilku DLC. Sega ujawniła, że zapłacić będzie można za tryb New Game Plus, który odblokujemy po przejściu tytułu oraz za wyższy poziom trudności. Ten drugi element również odblokuje się po przejściu gry i wykupieniu rzeczonego DLC.

Sega nie podała jeszcze daty premiery dodatku "Additional Challenge Expansion Pack". Jak łatwo się jednak domyślić gracze wpadli w furię, odsądzając wydawcę od czci i wiary. Trudno się temu dziwić, bo firma próbuje w tym przypadku sprzedawać elementy gameplayowe, które tradycyjnie były dołączane do gier bez dodatkowych opłat.

Przypominam, że Yakuza: Like a Dragon uzyskała bardzo wysoką ocenę w magazynie Famitsu (38/40). Wysoka była też sprzedaż w pierwszych tygodniach w Kraju Kwitnącej Wiśni. Premiery na rynkach zachodnich doczekamy się jeszcze w 2020 roku.

Warto również sprawdzić:

Tagi: Ryu Ga Gotoku Studio Sega Yakuza: Like a Dragon