Iza Łęcka Iza Łęcka 13.02.2020 06:59
The Last of Us 2 Ellie PS4 only
2536V

The Last of Us 2 na PC? Naughty Dog komentuje kwestię

Część graczy drżała na samą myśl o utracie ekskluzywności The Last of Us 2. Naughty Dog jednak rozwiało nieco wątpliwości...

Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o plotkach o pojawieniu się The Last of Us 2 na PC – Naughty Dog poszukiwało specjalisty w programowaniu na PC oraz konsolach, co skutecznie podsycało nadzieje graczy pecetowych na wylądowanie tej wyczekiwanej produkcji również na komputerach osobistych.

Do debiutu The Last of Us: Part II coraz mniej czasu. Naughty Dog zapowiedziało, że jest już na ostatniej prostej, nikogo więc nie dziwi, że na mediach społecznościowych studia pojawia się coraz więcej wiadomości dotyczących okołopremierowych kwestii. W jednym z tweetów mówiących chociażby o prezentacji na PAX East oraz kolejnych nowych figurkach, poruszona została kwestia pojawienia się gry w wersji na komputery osobiste oraz inne systemy Xboksa czy PlayStation.

Zapytanie to spotkało się z szybką odpowiedzią pracownika Naughty Dog. Arne Meyer, dyrektor ds. komunikacji w Naughty Dog, potwierdził całkowitą wyłączność The Last of Us 2 na PlayStation 4 w dniu majowej premiery.

Tym samym plotki o wersji na PC zostają rozwiane – w wypowiedzi Meyera podkreślona została wyłączność w dniu premiery. Chociaż dalszych planów deweloperów dotyczących kolejnej przygody o Ellie i Joela nie znamy, gdyż nic oficjalnie nie zostało zapowiedziane, możemy się spodziewać, że o tym tytule usłyszymy jeszcze nie raz po premierze. v Możemy nadal podejrzewać, że gra w przyszłości (po debiucie) trafi na PlayStation 5.

Tymczasem pozostaje nam szykować się na 29 maja, a wcześniej podczas PAX East możemy wyczekiwać na soczysty gameplay.

Więcej o The Last of Us 2 przeczytacie na naszym serwisie:

Źródło: Twitter Naughty Dog

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II