Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.02.2020 19:05
Shadow Warrior
571V

Twórcy Shadow Warrior 2 pracują nad trzema tajemniczymi projektami

Prezes polskiego studia Flying Wild Hog, odpowiedzialnego za serię Shadow Warrior, oznajmił, że trwają obecnie prace nad trzema projektami.

Serwis wccftech przeprowadził wywiad z prezesem polskiego studia Flying Wild Hog, odpowiedzialnego m.in. za Shadow Warrior 2 - głównym tematem rozmów była przyszłość, która czeka warszawską ekipę. Dzięki wywiadowi dowiedzieliśmy się co nieco o rozwoju studia, ilości nadchodzących produkcji czy też zmianie silnika graficznego:

Naszą ostatnią grę (Shadow Warrior 2) wydaliśmy w 2016 roku i od tego czasu byliśmy naprawdę dość spokojni, ale wiele rzeczy działo się za kulisami. Shadow Warrior 2 był dla nas naprawdę ambitnym projektem i byliśmy bardzo zadowoleni z jego wyniku, naszym zdaniem był to wielki sukces, każdą z naszych gier uważamy za znacznie lepszą od poprzedniej. [...} Musieliśmy być rzeczywiście bardziej dojrzali, aby móc realizować jeszcze bardziej ambitne projekty. Więc po wydaniu Shadow Warrior 2 zdecydowaliśmy, że chcemy się rozwijać, chcieliśmy przekształcić Flying Wild Hog z pojedynczego studia projektowego w studio wieloprojektowe. 

Najważniejszym momentem wywiadu było pytanie odnośnie nowych produkcji, na co prezes studia odpowiedział:

Naszym marzeniem jest oczywiście, aby wszystkie nasze gry były najwyższej możliwej jakości. Zawsze byliśmy w obszarze gier AAA/indie. Mamy więc nadzieję, że możemy rzeczywiście opuścić ten obszar z dwoma projektami, które mamy zamiar ogłosić w tym roku. Więc będzie to dla nas coś wielkiego. Moim zdaniem, w końcu dostarczymy pełne doświadczenie AAA z tymi dwoma tytułami. Trzeci tytuł jest trochę mniejszy, ale nadal jest to oryginalna gra akcji z niesamowitą jakością i zabawą.

W największym studiu w Warszawie mamy około 150 osób, a w pozostałych studiach po około 30 osób. Więc pracujemy nad dwoma tytułami w Warszawie, z pewnym wsparciem innych zespołów, które razem pracują nad trzecim projektem. 

Tak więc, musimy uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na więcej informacji odnośnie trzech nowych projektów - jednym z nich może być kolejna odsłona ciepło przyjętej serii Shadow Warrior, a dwie tajemnicze produkcje mogą być nowymi IP.

 Warto przeczytać:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Devolver Digital flying wild hog shadow warrior 2