Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.02.2020 17:06
othercide
1223V

Othercide to nowa gra RPG od Focus Home Interactive. Turowy horror wygląda interesująco

Twórcy Othericde, taktycznego horrora RPG, opublikowali pierwszy mroczny zwiastun.

Focus Home Interactive właśnie wypuściło pierwszy materiał z gry Othercide - turowego RPG-a od studia Lightbulb Crew, w którym największy nacisk zostanie położony na kampanię fabularną, która rozegra się w trzymającym w napięciu klimacie. 

Podczas rozgrywki przyjdzie zmierzyć się nam z różnorodnymi potworami, których będziemy musieli pokonać w turowej potyczce - deweloperzy zapowiadają, że podczas walk będziemy musieli wykazać się znakomitym planowaniem i przewidywaniem ruchów przeciwnika. Do naszej dyspozycji zostaną oddane wojowniczki, tak zwane Córki, które w miarę postępu gry będą awansować o kolejne poziomy, a co za tym idzie, będą zdobywać nowe umiejętności. 

Twórcy oznajmili, że w grze zostanie wdrożony system "permadeath", który oznacza permanentną śmierć - jeśli nasz bohater zginie to na zawsze, nie będzie możliwości zreanimowania go po bitwie lub po przejściu misji.  

"Jako ostatnia nadzieja ludzkości, poprowadź swoją armię do walki w zawiłym tańcu spektakularnych akcji, używając Dynamicznego Systemu Osi Czasu, i staw czoła przerażającym bossom w epickich bitwach." - piszą twórcy na Steamie.

Othercide od firmy Focus Home Interactive zadebiutuje w nadchodzące lato na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jeśli tytuł Was zainteresował możecie dodać go do listy życzeń na Steamie.

Źródło: Eurogamer.net

Tagi: Focus Home Interactive Othercide rpg turowy horror