Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 22.02.2020 15:00
World War Z z kontynuacją
406V

World War Z 2 w planach Saber Interactive. Kontynuacja gry rozważana przez szefostwo

Wiele wskazuje na to, że Saber Inteactive ma poważne plany odnośnie do ewentualnego sequelu ich największej produkcji o apokalipsie zombie. 

World War Z to bardzo ciekawy i ambitny projekt wydany przez Mad Dog. Gra oparta jest o licencję filmu z takim samym tytułem i traktuje o apokalipsie zombie. Choć oceny przy premierze były mieszane, to wielu fanów chwaliło samo podejście do rozgrywki i pomysł na nią. 

Wiele wskazuje na to, że może to wpłynąć na ewentualnie wydanie kontynuacji. Na ostatniej konferencji, przy okazji przejęcia Saber Interactive przez THQ Nordic, przekazano, że gra rozeszła się w liczbie ponad 3 milionów kopii, co było ogromnym sukcesem dla studia. Choć jest to produkcja na licencji, to twórcy nie martwią się tym faktem, ponieważ zdążyli dobrze się zabezpieczyć przed ewentualną utratą praw

Osobiście uważam, że licencjonowane IP mają czasem zły wydźwięk. Można zarobić tyle samo pieniędzy na licencjonowanych IP jak na grach stworzonych przez siebie. Najważniejszym pytaniem jest to, jak długo powiada się daną markę. W przypadku World War Z, mamy całkiem niezłe zabezpieczenie i możemy dalej rozwijać serię, co planujemy robić

Podobnego zdania jest szef kreatywny studia Saber Interactive, Tim Willits, który powiedział, że World War Z "na serio nauczyło zespół tworzyć duże wieloosobowe gry kooperacyjne i doświadczenie będzie można wykorzystać przy dalszym rozwijaniu marki". 

Więcej informacji o twórcach rzeczonego tytułu:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/02/20/world-war-z-sequel-saber-hints/

Tagi: Mad Dog Games Saber Interactive World War Z