Iza Łęcka Iza Łęcka 19.02.2020 09:03
Saber Interactive Wiedźmin
737V

Saber Interactive w ramionach THQ Nordic. Dobra praca popłaca

Saber Interactive wczoraj zaprezentowało graczom nową aktualizację do Wiedźmina 3: Dziki Gon, natomiast już dzisiaj możemy poinformować o oficjalnym kupieniu przez THQ Nordic. Deweloperzy odpowiedzialni za World War Z będą pracować dla nowego wydawcy.

Ostatnie miesiące można zaliczyć do niezwykle udanych w wykonaniu Saber Interactive. Dzięki temu studio w 2019 roku wygenerowało około 105 mln dolarów przychodu oraz 62 mln dolarów zysku. Tylko kwestią czasu wydawało się, że zespołem zainteresuje się duży wydawca - THQ Nordic okazało się zwycięzcą.

THQ Nordic zapłaci Saber Interactive 150 mln dolarów kwoty wstępnej oraz wypłaci odpowiednio wysokie wynagrodzenia z tytułu zysku – ten drugi warunek zostanie spełniony po wypełnieniu wyznaczonych celów, a kwota będzie opiewać maksymalnie na 375 mln dolarów.

Lars Wingefors, założyciel i dyrektor generalny Grupy Embracer, w wypowiedzi podkreślił, że zespół pozostanie samodzielny, ale będzie rozwijał gry w ramach współpracy z wydawcą:

"Saber jest na naszym radarze od bardzo dawna ze względu na ich długą historię niezmiennie wysokiej jakości pracy. Ich ambitne działania w obrębie projektów w ostatnich latach były szczególnie imponujące, z World War Z na czele, które sprzedało się w ilości ponad trzech milionów sztuk. Chociaż Saber pozostanie samodzielną firmą w ramach Embracer Group, nie możemy się doczekać współpracy z nimi, by jeszcze bardziej zwiększyć ich możliwości do tworzenia i wprowadzania na rynek najlepszych tytułów.”

Matthew Karch, współzałożyciel i prezes Saber Interactive, zaznaczył, że jego firma od dawna szukała odpowiedniego partnera, by móc opracowywać gry w najwyższej jakości.

Saber Interactive posiada blisko 20-letnie doświadczenie, zatrudniając już całkiem spory zespół 590 deweloperów – chociaż główna siedziba znajduje się w New Jersey, poszczególne biura studia zlokalizowane są także w Rosji, Hiszpanii, Portugalii, Białorusi oraz Szwecji.

Dodatkowy budżet na pewno jeszcze mocniej wspomoże deweloperów w opracowywaniu wielkich i najlepszych produkcji.

Sprawdźcie kolejne informacje o Saber Interactive:

Źródło: https://www.resetera.com/threads/embracer-thq-nordic-buys-saber-interactive.170827/

Tagi: Saber Interactive THQ Nordic Wiedźmin 3: Dziki Gon World War Z