Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.02.2020 18:07
Wiedźmin 3
5185V

Wiedźmin 3 zarobił majątek na Steam. CD Projekt RED szykuje się na jeszcze lepsze wyniki

CD Projekt RED potwierdził wynik osiągnięty przez serię Wiedźmin na Steam. Twórcy growych przygód Geralta mogą świętować, ponieważ teraz będą zarabiać jeszcze więcej. Firma wydała oficjalny komunikat.

CD Projekt RED nie odwróciło się od Steam i firma wciąż chętnie sprzedaje swoje gry na platformie Valve. Nie jest to raczej przypadek, ponieważ produkcje Polaków bardzo dobrze radzą sobie na Steam – Wiedźmin 3 wygenerował już prawdziwy majątek w tym cyfrowym sklepie.

Twórcy growych przygód Wiedźmina właśnie potwierdzili, że skumulowane przychody ze sprzedaży Wiedźmina 3: Dziki Gon na Steam od 1 października 2018 roku przekroczyły już 50 mln dolarów! Teraz Polacy będą otrzymywać 80% z każdej sprzedaży trzeciego Wiedźmina na tej platformie.

Jak wiadomo wciąż nie brakuje chętnych, którzy sięgają po Wiedźmina, więc CD Projekt RED może liczyć na jeszcze lepsze wyniki – w końcu świeżo po premierze pierwszego sezonu serialu od Netflix udało się osiągnąć rekordowe zainteresowanie na Steam.

Steam to oczywiście tylko jedna z cyfrowych platform – Wiedźmin 3: Dziki Gon jest także dostępny na PlayStation Store, Xbox Live, GOG-u czy też ostatnio nawet w eShopie... A podejrzewam, że tytuł trafił także do mniej popularnych platform. CD Projekt RED stworzył kolosa, który nawet po latach od premiery cieszy się wyjątkowymi wynikami.

Na naszym serwisie przeczytacie również inne wiadomości o Wiedźminie:

Źródło: CD Projekt RED

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon