Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.02.2020 20:03
PS4 Classic
2888V

PS4 zostało zaprezentowane 7 lat temu. Zobaczcie materiał z wielkiego wydarzenia Sony

Gracze z całego świata wyczekują na zapowiedź PS5, a dokładnie 7 lat temu odbyła się prezentacja PlayStation 4. Chcecie powspominać wielki pokaz konsoli Sony? Zobaczcie materiał przygotowany przez japońską korporację.

20 lutego 2013 roku dziennikarze z całego świata pojawili się na wydarzeniu zatytułowanym „The future of PlayStation”. Impreza odbyła się podczas PlayStation Meeting w Nowym Jorku, a Mark Cerny miał okazję ujawnić szczegóły urządzenia, nad którym pracował przez poprzednie pięć lat. Następnie na gamescomie 2013 potwierdzono datę premiery, a 15 listopada 2013 roku odbyła się amerykańska premiera PS4. Konsola trafiła do Europy dwa tygodnie później.

Redakcja VGC wspomniała jeszcze o dwóch ciekawostkach – gdy Sony prezentowało sprzęt, to tak naprawdę nie chciało zdradzić żadnych szczegółów dotyczących dzielenia się grami (pożyczanie) oraz funkcji always-online... Jak wiadomo firma czekała na ruch Microsoftu.

Analogiczną sytuację widzimy podobno teraz... Nadal czekamy na ruch Sony związany z pokazem PS5, jednak według wielu głosów – nikt teraz nie chce zrobić kolejnego ruchu. Mimo wszystko to Japończycy muszą w pewnym momencie pokazać sprzęt i ujawnić kolejne informacje... W końcu Microsoft zrobił ten „ruch” już na ubiegłorocznym The Game Awards.

Jak wspominacie prezentację PS4 – oglądaliście relację? Poniżej możecie sprawdzić podsumowanie wydarzenia przygotowane przez Sony.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/blog/blog-memories-from-sonys-ps4-reveal-7-years-ago-today/

Tagi: playstation 4 pokaz ps4 sony