Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.02.2020 14:02
star wars ix
2007V

Star Wars 9 na Blu-ray 4K. Zwiastun, data premiery i zawartość dodatkowa

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" okazują się być najgorzej ocenianym filmem w historii Gwiedznych Wojen (wg recenzji, zebranych na Rotten Tomatoes). Fani pewnie i tak jedną skuszą się na zakup wydania płytowego tej produkcji.

Według wielu fanów i krytyków Star Wars 9 wypadło fatalnie - gorzej od "The Phantom Menace". "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" w Rotten Tomatoes posiada średnią na poziomie 52% - to najgorszy wynik w historii głównych odsłon gwiezdnej marki science-fiction.

Pomimo krytyki i kiepskiej jakości z pewnością znajdą się jednak fani, którzy będą chcieli włączyć Star Wars 9 do swojej domowej kolekcji. Będzie to można zrobić niedługo dzięki wydaniu Blu-ray. 

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" pojawią się w USA w wydaniu Blu-ray już 31 marca 2020 r. Trochę dłużej poczekamy na premierę wydania Blu-ray w Europie - dokładnie do 20 kwietnia.

Wydanie Blu-ray 4K będzie zawierać szereg bonusowych materiałów:

  •     The Skywalker Legacy – Długi dokument o przygotowywaniu filmu.
  •     Pasaana Pursuit – Materiały z tworzenia niesamowitej sekwencji pościgu z filmu.
  •     Aliens in the Desert – Materiał o tworzeniu scen z pustyni Pasaana.
  •     D-O: Key to the Past – Materiał o najnowszym, sympatycznym droidzie
  •     Warwick & Son – Materiał o aktorze, który ponownie wcielił się w Ewoka. Tym razem mężczyźnie towarzyszył na planie również jego syn.
  •     Cast of Creatures – Materiał o lalkach, maskach, protezach i efektach CGI, które nadały życie różnym stworom z filmu.

Warto również sprawdzić:

Tagi: gwiezdne wojny star wars star wars 9