Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2020 17:51
CD Projekt Logo
1225V

CD Projekt trzecią największą spółką na GPW

Twórcy growych przygód Wiedźmina osiągnęli kolejny kamień milowy. CD Projekt nie pamięta już o drobnych problemach związanych z opóźnieniem premiery Cyberpunka 2077 – producent gier jest oficjalnie trzecią największą spółką na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

CD Projekt rośnie z tygodnia na tydzień i producent Wiedźmina został oficjalnie trzecią największą spółką na GPW. Na koniec dnia za jedną akcję firmy trzeba było zapłacić 330,80 zł (+0,55%) i sprawiło, to że ostateczna wycena wyniosła już 31,8 mld zł. Jest to oczywiście rekordowy wynik CD Projektu, który od drobnych problemów związanych z przełożeniem premiery Cyberpunka 2077, systematycznie notuje fantastyczne wyniki.

Aktualnie na GPW jedynie PKO BP i PZU mogą pochwalić się lepszymi rezultatami, jednak trzeba podkreślić, że CD Projekt odnotował już wyższy rezultat od między innymi PKN Orlen, Santander Bank Polska, Bank Pekao, ING Bank Śląski, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, KGHM Polska Miedź oraz Cyfrowy Polsat.

Przed CD Projektem bardzo wymagające miesiące – firma pokaże Cyberpunka 2077 na następnych targach, więc pewnie możemy liczyć na prezentację podczas E3 2020 i na gamescomie 2020. Teraz do głosu dojdą dziennikarze, którzy nie tylko będą oglądać produkcję, ale w końcu powinniśmy otrzymać szansę zagrania w oczekiwaną od lat historię. Jeśli nadal będziemy słyszeć wiele pozytywnych informacji, to CD Projekt może osiągać kolejne szczyty na GPW.

CD Projekt wyniki GPW 19.02.2020

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/cd-projekt-jest-trzecia-najwieksza-spolka-na-warszawskiej-gieldzie,akcje,255618

Tagi: CD Projekt cdp gielda gpw