Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.02.2020 01:00
Gwint art
5449V

Gwint wkrótce na Androidzie. CD Projekt RED rozdaje prezent

Już wkrótce Gwint rozpocznie podbijanie kolejnych urządzeń. CD Projekt RED potwierdził datę premiery karcianki, która zmierza tym razem na Androida. Polacy na dobry początek rozdają mały prezent – wystarczy zgłosić gotowość do rozgrywki.

Gwint rozpoczął trudną przeprawę w 2016 roku – na E3 poznaliśmy karciankę Polaków, która czerpała garściami z projektu zaprezentowanego w Dzikim Gonie, ale deweloperzy rozbudowali projekt.

Twórcy w ubiegłym roku potwierdzili, że nie chcą dłużej wspierać konsolowej wersji Gwinta, ale skupią się na rozszerzeniu tytułu na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych. Po premierze na iOS przychodzi czas na Androida – na kolejnych smartfonach i tabletach zapoznamy się z grą już 24 marca.

Gwint jest oczywiście dostępny za darmo, więc każdy zainteresowany może kliknąć „wstępną rejestrację”, dzięki której otrzymacie za darmo awatar Cesarski Golem – zostanie on dodany do Waszych kolekcji po pobraniu, zainstalowaniu i włączeniu tytułu na urządzeniu z Androidem.

Studio podkreśla, że wersja na Androida pozwala na cross-play z graczami PC i iOS, a także dzieli postępy oraz zakupy z kontem GOG.COM.

Sprawdźcie inne informacje o CD Projekt RED:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CD Projekt RED Gwent: The Witcher Card Game