Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 15.02.2020 10:45
Sonic: The Hedgehog na recenzjach
1269V

Sonic: The Hedgehog w recenzjach. Widzowie zadowoleni, krytycy niekoniecznie

Najnowsza ekranizacja przygód Niebieskiego Jeża podzieliła odbiorców. Krytycy wystawiają średnie oceny, a widzowie bardzo wysokie! 

"Sonic: The Hedgehog" już przy pierwszych zapowiedziach zdołał zapaść w pamięć wielu ludziom. O filmie było bardzo głośno i być może będzie miało to swój rezultat w osiągach kinowych. Niedawno informowaliśmy Was o pierwszej ocenie, jaką otrzymała produkcja, a teraz pora podsumować wszystkie, które ukazały się dotychczas. 

I trzeba przyznać, że jest wyjątkowo niejednoznacznie. Na RottenTomatoes film otrzymał od krytyków oceny głównie pozytywne, acz łatwo odnieść wrażenie, iż rezultat nie jest najwyższy. Na ten moment wskaźnik pokazuje 64% ocen pozytywnych (spośród 127 recenzji). Co więcej, z 26 Topowych Krytyków, aż 11 oceniło film negatywnie

Inaczej jest w przypadku wrażeń ze strony widzów. Tu film oceniono aż 1977 razy (w momencie pisania tego zdania) i średnia wyniosła aż 95% pozytywnych wrażeń! Rozstrzał się ogromny i nie jest to bynajmniej jedyne miejsce w sieci, gdzie doszło do takiej sytuacji. 

Na platformie MetaCritic wszystko wygląda podobnie. Użytkownicy oddali 188 ocen, których średnia dała aż 8.6 w dziesięciopunktowej skali. Jak wygląda sytuacja w przypadku podliczenia ocen krytyków? Po uśrednieniu 37 recenzji wynik to... Zaledwie 46 punktów na 100 możliwych

Wygląda na to, że pozostaje czekać na premierę w naszych kinach i samemu wydać werdykt. 

Więcej o filmie znajdziesz w naszym serwisie:

Tagi: oceny recenzje Sonic X Sonic: The Hedgehog