Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.02.2020 10:30
Reżyser Sonica przerażony
663V

Sonic: The Hedgehog. Reżyser bał się reakcji fanów na nowy projekt Jeża

Reżyser Sonica, Jeff Fowler, przyznał w ostatnim wywiadzie, że przerażało go to, jak fani zareagują na nowy projekt Niebieskiego Jeża. 

"Sonic: The Hedgehog" jeszcze przed premierą zdążył mocno zaleźć za skórę wielu ludziom. W większości kontrowersyjnie, jednak czego by nie napisać- o filmie było bardzo głośno. Krytyka ze strony fanów, jaka spłynęła na twórców, sprawiła, iż Jeż został przeprojektowany.

Data premiery przesunięta została o pół roku, co wynikało z konieczności stworzenia modelu Sonica, który bardziej przypadnie do gustu fanom. Jak przyznał reżyser samego filmu, Jeff Fowler, był to niezwykle stresujący okres, który swój punkt kulminacyjny miał w momencie pokazania nowego wyglądu Jeża:

Myślę, że minęło około pięciu miesięcy od pierwszego zwiastuna. Bardzo ciężko pracowaliśmy nad aktualizacjami postaci. Cały czas mieliśmy w myślach: "O rany, co się stanie, jeśli im się nie spodoba?". Baliśmy się, choć wszyscy, którzy widzieli prace nad filmem od wewnątrz, reagowali pozytywnie. Czułem, że gdy podzielimy się tym (nowym modelem- przyp. red.) z fanami, naprawdę to przyjmą i będą podekscytowani!

Ostatecznie sprawy mają się nie najgorzej, a nowy projekt postaci jest rzeczywiście znacznie lepszy od tego, jak wypadał pierwotnie. Teraz pozostaje już czekać wyłącznie na premierę, która zaplanowana jest w Polsce na 28 lutego 2020 roku

Więcej o filmie znajdziesz w naszym serwisie:

Źródło: https://comicbook.com/gaming/2020/02/08/sonic-the-hedgehog-director-terrified-about-fan-reactions-to-sonic-redesign/

Tagi: film jeff fowler Sonic Sonic: The Hedgehog