Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 15.02.2020 10:15
Half-Life 2 ukończony w mniej niż 49 minut
596V

Half-Life 2 ukończone w mniej niż 49 minut. W grze z 2004 roku wciąż padają rekordy

Druga część kultowej gry od Valve wciąż przyciąga do siebie graczy. Niektórzy chcą wrócić do świetnie napisanej historii, a inni, aby bić kolejne rekordy.

Half-Life 2 to gra, która dla wielu wydaje się nie starzeć. Choć debiutowała już ponad półtorej dekady temu, to wciąż działa na wielu niczym magnes i powoduje, że chce się do niej ciągle wracać. Niemała w tym zasługa faktu, iż jest świetną areną do bicia wszelkiego rodzaju wyzwań od innych graczy. 

Jednym z takich, jest to, które przyciąga wszystkich speedrunnerów (osoby dążące do jak najszybszego uporania się z daną grą). Rywalizują oni ze sobą o to, komu uda się osiągnąć najlepszy czas, przechodząc fabułę gry od początku do końca. Nie wlicza się  w to czasów ładowania, a podnoszenie przedmiotów, misje poboczne i tego typu aspekty nie są brane pod uwagę. 

I tak, właśnie mogliśmy być świadkami ustanowienia nowego rekordu w grze od Valve. Pewien duński gracz przeszedł grę w 48 minut i 32 sekundy, co udokumentował na wideo. Warto zaznaczyć, że średni czas przejścia głównej osi fabularnej w tym projekcie to około 13 godzin.

Rzućcie okiem na jego wyczyn poniżej i dajcie znać w komentarzach, jak podchodzicie do tego typu zabawy. Próbowaliście kiedyś bić rekordy w ulubionych tytułach, czy może preferujecie delektowanie się grą? 

Inne wyczyny speedrunnerów:

Źródło: https://www.pcgamesn.com/half-life-2/speedrun

Tagi: Activision Half-Life 2 Valve