Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.02.2020 14:19
PlayStation Logo
3283V

Sony zamyka forum PlayStation. Gracze z PS4 muszą szukać nowej przystani

Sony oficjalnie zapowiedziało zamknięcie największego na świecie forum zrzeszającego graczy PlayStation. To w tym miejscu narodziły się wielkie przyjaźnie, które były kontynuowane przez generacje i pozwoliły fanom marki wspólnie wymieniać się informacjami o grach i sprzęcie.

Sony właśnie zapowiedziało zamknięcie forum PlayStation, które przez lata jednoczyło graczy i pozwoliło zainteresowanym wspólnie dyskutować na temat nowych gier, zapowiedzi oraz różnych elementów związanych z marką japońskiej korporacji.

Firma opublikowała krótki komunikat:

Witam,

Od 27 lutego forum PlayStation.com nie będzie już dostępne.

Zapraszamy do kontynuowania rozmowy poprzez PlayStation.Blog, Twitter, Facebook i Instagram. Aby uzyskać pomoc techniczną dotyczącą produktu, prosimy odwiedzić stronę wsparcia technicznego, Playstation.com/help/.

W wątku od razu pojawili się gracze, którzy latami komentowali najróżniejsze posty i zżyli się ze społecznością. To właśnie na tym forum nawiązały się wielkie znajomości, które przerodziły się w przyjaźnie. Społeczność jest mocno podzielona decyzją Sony, ale co ciekawe – firma rezygnuje z wewnętrznego forum we wszystkich działach. Także między innymi Sony Mobile straci przestrzeń dla użytkowników.

Sony oczywiście zachęca do odwiedzania między innymi PlayStation Bloga czy też mediów społecznościowych – firma w ostatnim czasie koncentruje swoje działania właśnie na tych formach kontaktu ze entuzjastami marki PlayStation.

Przeczytajcie kolejne informacje związane z marką PlayStation:

Źródło: https://www.playstation.com/en-gb/community.topic.html/announcement_commun-zRTI/

Tagi: forum playstation playstation PS1 ps2 PS3 ps4 Sony