Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2020 20:34
PS5 mikrotransakcje
2069V

PS5 może zapewnić rozbudowane mikrotransakcje. Sony opatentowało technologię do wspierania małych płatności

Inżynierowie z Sony dbają o różne funkcje, które mogą, ale oczywiście nie muszą trafić do PS5. Najnowszy patent znaleziony przez graczy pokazuje technologię zachęcającą graczy do wydawania pieniędzy na mikrotransakcje.

 

Od ubiegłego roku systematycznie pojawiają się patenty, które mają zostać wykorzystane przez Sony przy projektowaniu PS5. Nie mamy pewności, czy wszystkie trafią do konsoli nowej generacji, ale między innymi dzięki takim przeciekom poznaliśmy wygląd devkita PlayStation 5, który później został potwierdzony przez między innymi Sony.

Teraz gracze dotarli do informacji dotyczących technologii, która może w znaczący sposób wpłynąć na rozgrywkę wielu użytkowników PS5. Według propozycji – zainteresowany podczas gry może poprosić konsolę przez komendę głosową o poradę dotyczącą przykładowo zabicia bossa i PlayStation 5 poda wiadomość przykładowo „80% graczy pokonało przeciwnika bronią XYZ”, następnie sztuczna inteligencja ma pomóc w zdobyciu orężu umożliwiając przykładowo kupienie go za pomocą waluty dostępnej w grze lub prawdziwych pieniędzy.

Podobną technologię widzimy już w wielu grach – przykładowo mamy problem z ukończeniem wyścigu, to konsola sugeruje kupienie nowego samochodu lub ulepszenie posiadanego – jednak przygotowany system może pomóc deweloperom przepychać płatne porady. Twórcy oczywiście nie muszą korzystać z tego w taki sposób (w końcu mogą sugerować inne rozwiązania), ale pewnie część deweloperów chętnie skorzystałoby z takiej opcji.

Już w ubiegłym roku pojawiły się informacje, według których Sony opracowało sztuczną inteligencję dla PS5. SI ma pomóc graczom w pokonywaniu zagadek lub szukaniu znajdziek – jak widać japoński producent rozwija koncepcję.

PS5 mikrotransakcje patent

Przeczytajcie również:

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/02/ps5_patent_has_some_fans_panicking_sonys_going_to_push_microtransactions_on_players

Tagi: mikrotransakcje playstation 5 ps5