Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.02.2020 11:27
Stardew Valley
599V

Twórca Stardew Valley przygotowuje 2 nowe gry. Związek ze światem hitu indie

Stardew Valley to już pozycja kultowa, która nadal cieszy się dużą popularnością (spredano ponad 10 mln kopii tego hitu). Fani już wyczekują jednak nowych przedsięwzięć Concerned Ape'a, czyli autora Stardew Valley.

Eric Barone wypuścił na rynek Stardew Valley w 2016 roku i od tego czasu nie słyszeliśmy nic konkretnego na temat kolejnej produkcji zdolnego dewelopera, który lubi działać samodzielnie (prawie całe Stardew Valley zostało stworzone przez jedną osobę).

Eric Barone pracuje nad 2 grami

W ostatnich dniach Eric Barone zdradził na swoim Twitterze, że pracuje obecnie nad dwoma nowymi grami. Wiadomo już, że jedna z tych świeżych produkcji rozgrywa się w świecie Stardew Valley, ale nie jest produkcją rolniczo-farmerską. Drugi projekt ConcernedApe'a jest również połączony w pewien sposób ze Stardew Valley - autor nie jest jednak jeszcze na 100% przekonany, w jakim świecie rozegra się akcja.

"Tak, aktualnie pracuję nad kilkoma nowymi projektami. Jeden z z nich rozgrywa się w świecie Stardew Valley, ale nie jest grą farmerską. Druga gra - jeszcze nie jestem pewien na 100% co do świata - ale łączy się w pewien sposób ze Stardew Valley" - napisał Eric Barone.

W kolejnych komunikatach Barone prosił o spokojne czekanie na jego nowe produkcje. Deweloper nie lubi pracować pod presją i chce realizować wyłącznie swoją wizję, bez narzucania opinii z zewnątrz.

"Proszę byście nie budowali specjalnego hype'u w tym momencie. Chce uniknąć hype'u, spekulacji. Chcę po prostu stworzyć w naturalny dla mnie sposób nową grę - bez wielkich oczekiwań czy presji z zewnątrz. Nie mam planu stworzyć kolejnego wielkiego hitu indie. Chcę po prostu zrobić kolejną grę, z której będę zadowolony. Jeśli pomysł stanie się bardzo popularny, będę szczęśliwy, ale nie jest to mój nadrzędny cel" - dodał autor Stardew Valley.

Warto też sprawdzić:

Źródło: https://www.pcgamer.com/stardew-valley-creator-is-working-on-two-new-games/

Tagi: Concerned Ape eric barone Stardew Valley