Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2020 15:01
Wiedźmin Netflix Dziki Gon
6147V

Wiedźmin od Netflix czerpie z Wiedźmina 3: Dziki Gon. Showrunnerka zdradziła ciekawy szczegół

Twórcy „Wiedźmina” od Netflix wielokrotnie podkreślali, że ich produkcja nie jest powiązana z pracą CD Projekt RED. Serial miał czerpać garściami z książek Andrzeja Sapkowskiego, ale Lauren S. Hissrich w ostatnim wywiadzie nie ukrywa, że jeden element z Wiedźmina 3: Dziki Gon został podpatrzony przez autorów serialu.

Uniwersum Andrzeja Sapkowskiego zostało w ubiegłym roku rozbudowane o pierwszy sezon serialu platformy Netflix. Teraz właśnie trwa pre-produkcja drugiej historii od streamingowego giganta, ale nawet w tej sytuacji Lauren S. Hissrich znajduje czas, by opowiedzieć o całym projekcie.

Showrunnerka wzięła udział w podcaście „Writer Experience”, podczas którego twórczyni serialu wypowiedziała się na temat pewnego połączenia pomiędzy serialem a grą. Hissrich nie jest graczem, więc kiedy rozpoczęła prace nad produkcją postanowiła odwiedzić swojego znajomego, który pozwolił jej zapoznać się z tytułami CD Projekt RED.

Podczas pokazu Wiedźmina 3: Dziki Gon, Hissrich zachwyciła się światem – CD Projekt RED nie postawił na całkowicie mroczne i brudne zaprezentowanie krajobrazów, a zamiast tego otrzymaliśmy bardziej barwną historię i właśnie ten element przekonał przedstawicielkę Netflixa.

"Często ludzie myślą, że fantasy jest naprawdę brudne, szorstkie, okropne i bardzo mroczne. A prawda jest taka, że Wiedźmin jest w rzeczywistości bardzo kolorowy, oferuje dużo życia, ma dużo wszystkiego. To jest właśnie to co zobaczyłam w grze, dostrzegłam, jak piękny może być świat. DLa mnie to wspaniała równowaga fantasy, bo właśnie tak jest w prawdziwym, życiu, prawda?"

Następnie Hissrich podkreśliła, że takie właśnie jest życie, w którym zawsze wschodzi i zachodzi słońce. Dodatkowo w samym serialu nie przez przypadek zobaczyliśmy kilka Easter Eggów – twórcy z Netflixa chcieli pokazać graczom, że dostrzegają ich obecność.

Jedną z najbardziej pamiętnych scen z serialu, którą na pewno zobaczyli fani gier CD Projekt RED jest moment w wannie – nie bez powodu nawet krótki fragment pojawił się w jednym ze zwiastunów.

Sprawdźcie inne informacje o Wiedźminie: 

Źródło: https://wccftech.com/the-witcher-netflix-showrunner-says-she-took-in-cd-projekts-colorful-world-from-the-games/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon