Iza Łęcka Iza Łęcka 03.02.2020 08:15
The Last of Us 2 Ellie i dziewczyna
9267V

The Last of Us 2 przekroczy granicę? Pierwsza gra Naughty Dog z nagością i treściami seksualnymi

Naughty Dog kończy prace nad The Last of Us 2, natomiast na stronie deweloperów ujawnione zostały nowe informacje dotyczące gry. Twórcy pierwszy raz w historii zdecydowali się na zaprezentowanie w opowieści nagości oraz treści seksualnych – motywy mogą zostać wykorzystane w nadciągającej produkcji.

Scenarzyści z Naughty Dog pokazali już za sprawą pierwszego The Last of Us, że potrafią zaskoczyć widzów chwytającymi za serce scenami. Studio podążając tą drogą, może zrobić kolejny krok i zaprezentować treści mocniejsze w przekazie.

Gracze zauważyli wyraźną zmianę na witrynie Naughty Dog – kontynuacja przygody Ellie otrzymała oznaczenie ESRB M/17+, która choć jest identyczna jak w przypadku pierwszej części, to jednak opis zdradza różnice. We wcześniejszej opowieści widzieliśmy „motywy seksualne”, a w The Last of Us 2 zobaczymy „treści seksualne” i „nagość”.

Chociaż te rozbieżności mogą wydawać się drobne, przedstawiają nieco inny kierunek, w jakim twórcy będą podążać. W przypadku motywów seksualnych (pierwsze The Last of Us) deweloperzy przygotowali „odniesienie do płci lub seksualności”, a „treści seksualne” (The Last of Us 2) są określone jako „niewyraźne przedstawienie zachowań seksualnych, w tym częściowej nagości”.

Jak na razie nie mamy pewności jak treści seksualne zostaną wykorzystane, jednak wydaje się to wyraźną różnicą, która nie przez przypadek została podkreślona i zaznaczona na stronie deweloperów. To pierwsza gra Naughty Dog przedstawiająca treści seksualne.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.dualshockers.com/the-last-of-us-part-2-sexual-content-nudity-rating

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II