Iza Łęcka Iza Łęcka 12.02.2020 12:20
Climber Sky is the Limit
795V

Climber Sky is the Limit to survivalowa gra o wspinaczce. Polacy szykują ciekawy symulator

Gracze chętnie sięgają po symulatory, co skutecznie zachęca nowych twórców do rozwijania kolejnych produkcji. A2 Softworks postanowiło zmierzyć się z tematem wspinaczki: Climber Sky is the Limit zmierza na konsole oraz PC. Pierwsze informacje o grze zapowiadają się całkiem obiecująco.

Climber Sky is the Limit to symulator wspinaczki wysokogórskiej, który jest przygotowywany przez A2 Softworks. Deweloperzy chcą zapewnić wysoki poziom realizmu i połączą go ze zróżnicowaną rozgrywką.

Głównym celem gracza będzie zdobywanie coraz wyższych szczytów świata – lista dostępnych gór obejmie najciekawsze i najwyższe szczyty, w tym m.in. Mount Everest, Broad Peak czy K2. CEO Art Games Studio S.A., Jakub Bąk, zapowiedział produkcję następującymi słowami:

„Dla wielu osób góry, szczególnie te najbardziej tajemnicze i niedostępne, są jak magnes. W naszej grze chcemy jak najlepiej przedstawić fascynującą pasję, jaką jest wspinaczka wysokogórska. Stawiamy na realizm i dokładne odwzorowanie elementów wpływających na przebieg takich wypraw. W pracach nad grą inspirujemy się literaturą dotyczącą tego tematu. Planujemy też dodatkowe konsultacje z ekspertami”

Climber Sky is the Limit skupi się na rozgrywce dla pojedynczego gracza, a przed wyruszeniem na wyprawę zainteresowani zajmą się opracowaniem planu eskapady. Studio podkreśla, że każdy ze szczytów będzie różnił się trudnością oraz specyficznymi cechami (np. lawiny, strome ściany, itp.), a aspekty ekonomiczne również nie zostaną pominięte – podczas rozgrywki będziemy zdobywać sponsorów i kupować sprzęt oraz wyżywienie.

Andrzej Stroiński, CEO A2 Softworks, zapowiada „unikalne połączenie survivalu i symulacji”:

„Gracze odnajdą tutaj unikalne połączenie survivalu i symulacji. Jeden filar rozgrywki to oczywiście sama wspinaczka. Drugi filar to wszystkie pozostałe elementy mające wpływ na to, czy zdobycie szczytu będzie możliwe. W Climber: Sky is the Limit trzeba będzie więc brać pod uwagę cały szereg różnych elementów – chodzi m.in. o regenerację sił, pożywienie, temperaturę ciała oraz wiele innych kwestii, które mogą mieć decydujące znaczenie. Ta gra spodoba się zarówno pasjonatom wspinaczki, jak i tym, którzy nie mają takich doświadczeń”

Tytuł trafi na rynek w pierwszej połowie 2021 roku – aktualnie na PC (Steam). W planach jest również stworzenie edycji na Nintendo Switch, a także konsole Sony oraz Microsoftu.

Poznajcie szczegóły innych symulatorów:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: A2 Softworks Art Games Studio S.A. Climber Sky is the Limit Survival symulator