Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.10.2019 11:58
Alien: New Hope
1954V

Alien: Hope for the Future wygląda fenomenalnie. Poważna, fanowska adaptacja marki Obcy

Fani nie są do końca zadowoleni z jakości kolejnych gier związanych z marką "Obcy" ("Alien"). Niektórzy biorą więc sprawy we własne ręce.

Jedną z grup fanów, którzy pracują nad własnym projektem związanym z "Obcym" jest Ilapagokc. Ekipa pracuje od 3 lat nad Alien: Hope for the Future. Produkcja ma być znacznie bliższa scenariuszy z filmów, niż w oficjalne gamingowe adaptacje marki.

Ilapagokc opisują Alien: Hope for the Future jako grę o zacięciu symulacyjnym, łączącą motywy taktyczne z survival horrorem.

Akcja Alien: Hope for the Future rozgrywa się w kolonii "Hadley's Hope" w trakcie incydentu związanego z ksenomorfami. Gracz wciela się tu w postać jednego z kolonistów, próbującego przetrwać atak tytułowych potworów. Wiadomo, że w tytule nie zabraknie wielu ikonicznych scen znanych z kultowej marki.

Gra będzie dystrybuowana za darmo (niestety nie znamy jeszcze terminu premiery). Jak na tytuł fanowski wygląda to fenomenalnie. Miejmy tylko nadzieję, że Disney nie zablokuje dokończenia tego pecetowego projektu.

Warto sprawdzić:

Tagi: Alien aliens fanowski Obcy pc