Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.05.2019 14:28
Alien prequel
2583V

Alien ma otrzymać kolejny prequel. Ridley Scott za sterami nowego początku

Ridley Scott ma ponownie zmierzyć się z serią „Alien”. Uznany reżyser postanowił podobno przygotować kolejny prequel, którego prace już ruszyły. Według informatorów twórca chce zapewnić uniwersum nowy początek.

„Alien” zadebiutował w 1979 roku i rozpoczął wielką serię. W kolejnych latach otrzymaliśmy następne produkcje, które cieszyły się wielką popularnością. Ridley Scott powrócił do uniwersum po latach i w 2012 oraz 2017 roku zaoferował widzom dwa prequele. „Prometeusz” i „Obcy: Przymierze” osiągnęły niezłe wyniki finansowe, ale nie zostały docenione przez wszystkich fanów.

Alien: Harvest. Najlepsze zostawiono na koniec!

Teraz dziennikarze Variety przedstawili informację dotyczącą rozwoju uniwersum – Alien ma otrzymać kolejny prequel i będzie to zupełnie nowy początek dla całej serii. Według przecieków aktualnie trwają prace nad scenariuszem, a reżyserem opowieści będzie oczywiście Ridley Scott.

Trudno aktualnie powiedzieć, czy Scott zdecyduje się powiązać opowieść z już wydanymi prequelami, jednak warto zwrócić uwagę, że twórca podczas rozmowy z redakcją The Hollywood Reporter wspomniał o rozwijaniu marki w świeżych kierunkach oferując jej nowe wcielenia.

Na konkretny pokaz filmu musimy oczywiście zaczekać, jednak warto pamiętać, że Disney zapowiedział rozwój „Aliena”. Korporacja za pomocą tej marki chce trafić w gust dorosłych widzów.

Więcej o Alienie: 

Źródło: https://www.cbr.com/ridley-scott-third-alien-prequel

Tagi: Alien prequel Ridley Scott