Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.02.2020 19:27
Wiedźmin 3 Switch
1920V

Wiedźmin 3: Dziki Gon w 60 fps na Nintendo Switch? Jest to możliwe, ale jest kilka problemów

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafił na Nintendo Switcha i jest to jeden z cudów aktualnej generacji. Wielka produkcja działa na sprzęcie Nintendo w dobrej jakości, jednak Digital Foundry postanowiło odpowiedzieć na pytanie – czy jest możliwe wyciągnięcie z gry 60 klatek na sekundę? Rezultat pracy może zaskoczyć wielu graczy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na Nintendo Switchu w ubiegłym roku i jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych portów dostępnych na aktualnej generacji. Digital Foundry określa produkcję jako spore osiągnięcie, ponieważ trudno ukryć problemy ze specyfikacją konsoli Nintendo. Mimo to Saber Interactive udało się dostarczyć tytuł na urządzenie i pewnie znaleźli się chętni, którzy zapoznali się z nową wersją historii Geralta.

Brytyjczycy postanowili sprawdzić – czy można wyciągnąć z Wiedźmina dodatkowe soki? Trzeba na początku zaznaczyć, że redakcja nie korzysta z normalnej wersji Nintendo Switcha. DF zdecydowało się podkręcić CPU i GPU (+75% mocy procesora, +20 punktów grafiki)

Dziennikarze podczas całego procesu bawią się możliwościami odblokowanej konsoli oraz różnymi modyfikacjami – łatwo udało się im osiągnąć stałe 30 fps, problemem okazało się natywne 720p, ale w ostateczności Wiedźmin 3: Dziki Gon zadziałał w 60 klatkach na sekundę... Choć w zawrotnym 468p.

Doświadczenie jest podobno bardzo przyjemne, jednak taka jakość nie jest dostępna w każdym miejscu – na materiale zobaczycie kilka scen w 60 fps. Co ważne, Digital Foundry wyraźnie podkreśla, że Nintendo Switch ma jeszcze sporo mocy, które można odblokować przez podkręcenie podzespołów – redakcja sprawdzała szereg gier i nie pojawiają się żadne problemy.

Sprawdźcie inne tematy związane z Wiedźminem:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-the-witcher-3-on-switch-modded-and-overclocked

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon