Iza Łęcka Iza Łęcka 11.02.2020 11:40
Czarnobyl. Otchłań Rosja
4788V

Czarnobyl. Otchłań na zwiastunie. Rosyjska odpowiedź na „propagandę Ameryki” i HBO

Rosjanie zaprezentowali „Czarnobyl. Otchłań” czyli wielką produkcję zapowiedzianą w ubiegłym roku za sprawą sukcesu „Czarnobyla” od HBO. Jest to odpowiedź na „propagandę” zaprezentowaną przez Amerykanów.

Jednym z największych sukcesów HBO ostatnich miesięcy był „Czarnobyl”, który zyskał ogromną popularność i przychylność widzów, mimo że produkcja była szeroko komentowana i mocno krytykowana na terenie Rosji. Zdaniem tamtejszych władz, stacja zaprezentowała historię amerykańskich bohaterów, a cała produkcja jest czystą propagandą.

Już w ubiegłym roku zaprezentowano serial będący odpowiedzią na produkcję HBO, ale wiele wskazuje na to, że Rosjanie przedstawią jeszcze jeden projekt. „Czarnobyl. Otchłań” to „pierwszy rosyjski film wysokobudżetowy prezentujący próbę eliminowania skutków awarii w Czarnobylu”.

W najnowszym obrazie, Rosjanie pragną przedstawić walkę ludzi, którzy nie oglądając się na własne życie, próbowali za wszelką cenę zapobiec globalnej katastrofie. Wydarzenia poświęcone są „nurkom z Czarnobyla” – Walery Bezpałow, Aleksiej Ananienko i Borys Baranow zajęli się otwarciem zaworu głównego w zalanej elektrowni, chroniąc tym samym przed dalszym skażeniem większych obszarów. W serialu HBO ich losy zostały pokazane w drugim i trzecim odcinku.

Premiera filmu odbędzie się 8 października, a budżet produkcji wyniósł około 42 mln zł.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: http://filmozercy.com/wpis/czarnobyl-otchlan-zwiastun-rosyjskiego-filmu-o-katastrofie-w-elektrowni-jadrowej

Tagi: czarnobyl Czarnobyl. Otchłań film rosja trailer zwiastun