Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.08.2019 09:56
System shock 2
526V

System Shock 2: Enhanced Edition z możliwą premierą na konsolach i obsługą modów

W zeszłym tygodniu zapowiedziano powstawanie System Shock 2: Enhanced Edition. Pora na pierwsze szczegóły na temat tego wydawnictwa.

Wiadomo, że Nightdive Studios pracuje nad System Shock 2: Enhanced Edition, czyli wzbogaconą graficznie i odświeżoną wersją gry z 1999 r. System Shock 2 uznawany jest za kultową produkcję, która była w swoim czasie przełomowa, łącząc w bardzo umiejętny sposób motywy RPG i survival horroru ze strzelaniną i świetną fabułą sci-fi.

Dziś dowiedzieliśmy się, dzięki wywiadowi opublikowanemu w Gamesradar, że w System Shock 2: Enhanced Edition rozpoczęcie kampanii kooperacyjnej ma być banalnie proste.

"Obecnie rozpoczęcie kampanii co-op jest niepotrzebnie skomplikowane. Zajmiemy się tym, implementując funkcje uwspółcześniające współpracę i ułatwiające jej rozpoczęcie".

Co ważne - w odświeżonym System Shock 2 mają docelowo działać również mody i usprawnienia stworzone przez fanów. Deweloperzy z Nightdive proszą w związku z tym autorów najważniejszych modów o kontakt i współpracę.

W wywiadzie prezes Nightdive zapowiedział też, że System Shock 2: Enhanced Edition mogłoby pojawić się również na konsolach. Studio już eksperymentuje z przeniesieniem interfejsu i sterowania na konsole.

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy System Shock 2: Enhanced Edition trafi na rynek. Prace nad projektem dopiero się rozpoczęły.

Przypominam, że studio Night Dive pracuje obecnie również nad pełnoprawnym remake'iem pierwszego System Shocka. Premiera projektu ma się odbyć na PS4, PC oraz XOne w pierwszych miesiącach 2020 r.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/08/19/system-shock-2-enhanced-edition-will-feature-improved-co-op-support-existing-mods-might-come-consoles/

Tagi: