Ptaki nocy finansową porażką? Film zalicza rozczarowujący debiut

Filmy i seriale
2574V
Ptaki nocy finansową porażką? Film zalicza rozczarowujący debiut
Igor Chrzanowski | 08.02.2020, 21:30

Wiele wskazuje na to, że wielce zapowiadane Ptaki nocy od DC okazują się być ogromnym niewypałem bazującym wyłącznie na charyzmie jednej postaci, co dziś już słabo działa na wyobraźnię klientów.

Jedyną dobrą rzeczą jaką dał nam słynny już Legion samobójców, jest postać Harley Quinn wykreowana przez Margot Robbie, dzięki której DC miało okazję ku temu, aby stworzyć kolejny spin-off swojego głównego kinowego uniwersum.

Niestety już od pierwszych zapowiedzi Ptaki nocy wydawały się być pustą wydmuszką, która poza uroczą Harley, nie ma nam nic do zaoferowania. Kampania marketingowa filmu również nie błyszczała, stawiając wszystkie karty właśnie na nią. To właśnie doprowadziło do słabego startu filmu w Box Office. 

Na przedpremierowych pokazach w czwartek film zarobił 4 miliony dolarów, co jest powiedzmy rezultatem nawet na poziomie. Niestety piątek pokazał już, że pierwsze prognozy zarobków się nie sprawdzą, bowiem film zarobił wczoraj tylko 12,6 mln dolarów. Analitycy sądzą, że w cały weekend dzieło DC zgarnie 33,5 mln zielonych, więc aż o 17-23 milionów mniej niż zakładano wcześniej. Przy budżecie wynoszącym 80 mln cała produkcja ma spore szanse wyjść na plus, ale na pewno nie będzie kasowym hitem.

Oczywiście zapraszamy również do przeczytania naszej recenzji Ptaków nocy, z której dowiecie się znacznie więcej!

Warto sprawdzić:

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych