Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.02.2020 17:07
cs:go
791V

Valve walczy z toksycznością. Pracownicy pracują nad funkcją dla CS:GO, która wyciszy toksycznych graczy

Valve oznajmiło, że rozpoczęto prace nad funkcją, która automatycznie uciszy toksycznych graczy.

W prawie każdej grze zespołowej jest wdrożona funkcja, która umożliwia szybką komunikację z towarzyszami. Podobnie jest w Counter-Strike: Global Offensive, tytule, w którym oprócz szybkiego czasu reakcji i dobrego "aima" ważna jest właśnie komunikacja.

Nie wszyscy jednak potrafią się zachować kulturalnie. Często, zamiast podawania informacji dotyczących pozycji wroga, możemy usłyszeć w naszą stronę bluzgi. Valve postanowiło ograniczyć działania toksycznych osób - amerykański zespół pracuje obecnie nad systemem, który zablokuje komunikator toksycznej osoby. Gracze, którzy otrzymają dużo zgłoszeń dotyczących nadużywania komunikatora głosowego, otrzymają ostrzeżenia od Valve, ale jeśli nadal będą robić to samo, przy starcie każdego meczu zostaną wyciszeni. Blokada zejdzie dopiero wtedy, gdy dany gracz uzyska odpowiednią ilość punktów doświadczenia.

Ponieważ nowy system oparty jest na raportach, pozwala graczom ustalić własne standardy komunikacji i zapewnić, że inni gracze, którzy zgłaszają toksyczne osoby, otrzymają  informacje zwrotne, gdy tego typu gracz zostanie ukarany.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry ruch ze strony Valve, która zaczyna walczyć z toksycznymi graczami. Po opublikowaniu ten funkcji, zdecydowanie powinni zająć się usprawnieniem swojego systemu VAC, który wyłapuje osoby korzystające ze wspomagaczy ułatwiających rozgrywkę.

Warto przeczytać:

Źródło: pcgamer.com

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive Valve Valve/Hidden Path Entertainment