Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.01.2020 14:00
Wspomagacze CS:GO
4197V

E-sportowcy oszukują na turniejach - twierdzi twórca wspomagaczy w grach online

Twórca cheatów, codeinsleep, uważa, że gracze z profesjonalnej sceny CS:GO używają wspomagaczy na turniejach.

Cheaterzy w grach online, takich jak Counter Strike: Global Offensive, PUBG, Fortnite czy Overwatch to bardzo trudny temat - jest ich masa, a ich wybicie nie należy do łatwych zadań twórców gier - obecnie, dużo osób potrafi używać wspomagaczy, ale bardzo dobrze to ukrywać. Osób, które chodzą celownikiem w podłogę i strzelają "buły" z końca mapy jest coraz mniej.

Jak jednak podchodzą e-sportowcy do wspomagaczy? Jeden z twórców płatnych cheatów wypowiedział się na ten temat - mężczyzna oznajmił, że niektórzy gracze, grający na turniejach używają wspomagaczy celowania - mowa tutaj o Counter Strike'u, który od dłuższego czasu ma problem z wybiciem haksów. Valve wprowadziło Valve Anti Cheat (VAC) oraz system Prime, ale niezbyt to poskutkowało. 

Twórcy nielegalnych oprogramowań są zawsze o krok od Valve - potrafią oni przygotować tak swoje wspomagacze, aby VAC, ani inne systemy Valve ich nie wykryły. Osoba, która podaje się za twórcę wspomagaczy twierdzi, że na profesjonalnej scenie są osoby, które umiejętnie korzystają z nielegalnego oprogramowania. Stwierdził, że nie ma w tym niczego trudnego, a nawet korzystanie w nich podczas LAN-ów nie jest trudne - potrzeba tylko trochę wprawy.

Warto zajrzeć na:

Źródło: esportnow.pl

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive Valve Valve/Hidden Path Entertainment