Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.02.2020 12:05
Samsung, Xiaomi i Huawei na szczycie w Polsce
663V

Smartfony Samsunga z największym zainteresowaniem w Polsce. Xiaomi wystrzeliło na drugie miejsce

W Polsce rynek dystrybucji smartfonów działa niezwykle prężnie. Lubimy korzystać z najnowszych i mocnych urządzeń, a twórcy prześcigają się w dostarczaniu nam kolejnych innowacji. Wygląda na to, że najbardziej przekonujący jest Samsung. 

Smartfony to dziś nieodłączny element dla lwiej części społeczeństwa. Cóż, ciężko się temu dziwić, stanowią bowiem istne narzędzia wielofunkcyjne, które pomogą nam dziś ze wszystkim. Z tego właśnie względu, ten konkretny segment rynku jest bardzo prężnie rozwijany. 

Twórcy prześcigają się ze sobą, tworząc i oferując coraz to nowsze, lepsze i bardziej innowacyjne modele smartfonów. Techniki sprzedaży są różne- jedni stawiają na niesamowite, niekiedy niedoścignione, osiągi, ale kosztem ceny, inni natomiast oferują najlepsze okazje technologiczne, w jak najniższych kwotach. 

Konkurencji mocno sprzyja liczba firm, które walczą o klienta. Jak wygląda to pod kątem zainteresowania? W ubiegłym roku najbardziej interesowaliśmy się modelami od Samsunga (32,3%). W pierwszym kwartale 2019 lepiej zaczął Huawei (pod koniec 20,6%), który potem szedł już jednak tylko w dół, dając się wyprzedzić nawet Xiaomi (22,9%). Tuż za podium znalazł się Apple, również zaliczając zwyżkę pod koniec roku (9,9%). Czołówkę domknęła Motorola ze swoim 3,7%.

Samsung zaatakuje niedługo nowym modelem, o którym przeczytasz poniżej:

Źródło: Twitter

Tagi: Huawei samsung smartfon Xiaomi