Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.02.2020 09:45
PUBG Mobile ze świetnym wynikiem
482V

PUBG z największymi przychodami wśród gier mobilnych. Kosmiczny wynik produkcji

Do Internetu trafiły właśnie wyniki gier mobilnych ze stycznia bieżącego roku i pokazują doskonale, jak świetną decyzją było wydanie mobilnej wersji popularnego battle royale. 

PlayerUnknown's Battlegrounds obchodziło pod koniec ubiegłego roku swoje drugie urodziny, odkąd pojawiło się w pełnej wersji na rynku. Choć gra nie jest już tak głośna, jak miało to miejsce przy okazji premiery, to wciąż możemy mówić o niezwykle interesującym tytule, który stale przyciąga nowych graczy. 

Szczególnie dobrze obrazują to wyniki, jakie produkcja osiąga w swojej wersji na smartfony. Jak przekazali analitycy z Sensor Tower, w minionym miesiącu PUBG Mobile zarobiło ponad 176 milionów dolarów! Jest to wynik aż czterokrotnie wyższy, niż odnotowano w tym samym miesiącu, ale w zeszłym roku. 

Co ciekawe, ponad 50% (dokładnie 52,8%) przychodów gra odnotowała w Chinach. Na kolejnym miejscu znalazły się Stany Zjednoczone (13,7%), a podium zamyka Turcja (5,5%). Interesująco jawi się także podział na systemy. Wśród użytkowników sprzętu od Apple, gra znalazła się na drugim miejscu, pod względem przychodów. Jeśli chodzi o systemy obsługujące Google Play- dopiero na 5.

Tuż za PUBG Mobile, wśród najbardziej dochodowych projektów, znalazł się inny tytuł, za który odpowiedzialny jest Tencent- Honor of Kings. Podium domyka doskonale znane Candy Crush Saga, które niezmiennie znajduje się w czołówce, już od wielu miesięcy. 

ranking gier mobilnych za styczeń

Więcej o grach mobilnych przeczytasz w naszym serwisie:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/02/pubg-leads-worldwide-mobile-revenue-in-jan/

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds