PS5 będzie słabszy, ale za to tańszy od Xbox Series X? Tak uważa naczelny japońskiego IGN

Plotka
5133V
PS5 będzie słabszy, ale za to tańszy od Xbox Series X? Tak uważa naczelny japońskiego IGN
Wojciech Gruszczyk | 07.02.2020, 14:31

Ceny PS5 i Xbox Series X nadal nie są znane, ale w niedalekiej przyszłości Sony oraz Microsoft muszą odsłonić karty, by przygotować klientów na tegoroczne wydatki. W sprawie obu urządzeń wypowiedział się redaktor naczelny IGN Japan, którego słowa mogą zaciekawić graczy czekających na oba next-geny.

Sony i Microsoft chcą zaoferować konsole nowej generacji pod koniec 2020 roku, ale wciąż pozostaje kilka dużych pytań – za ile kupimy sprzęt, od kiedy złożymy zamówienia przedpremierowe oraz jakie są ostateczne daty premier? Na wszystkie szczegóły musimy jeszcze zaczekać, ale bardzo interesujące słowa na temat urządzeń powiedział Shin Imai.

PS5 tańszy i słabszy od Xbox Series X?

Redaktor naczelny japońskiego IGN może posiadać informacje, które zainteresują wielu graczy. Jego zdaniem Sony zaoferuje tańszy sprzęt, ale za to Microsoft postawi na wydajność:

„Xbox Series X bez wątpienia dąży do osiągnięcia znacznie większej wydajności niż PS5. Istnieją pewne różnice w specyfikacjach, a PS5 ma być w rezultacie tańszy od Xbox Series X.”

Nie są to oczywiście oficjalne informacje, jednak już wcześniej mogliście wpaść na plotki, według których Xbox Series X będzie przynajmniej o 2-3 teraflopy mocniejszy od PlayStation 5. Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to gracze mogą stać przed trudnym zadaniem – dopłacić i otrzymać mocniejszy sprzęt lub zdecydować się na słabszą platformę w lepszej cenie?

Warto też przypomnieć słowa dyrektora finansowego Sony, który w tym tygodniu zapowiedział, że firma analizuje koszty, pracuje nad produktem, bo chce zapewnić odpowiednią liczbę sztuk PS5. Przedstawiciel japońskiej firmy zasugerował także, że Sony „stawia na konkurencyjność” i chce zapewnić odpowiednią cenę względem Xboksa Series X.

Premiera PS5 i Xbox Series X może zostać opóźniona?

Już wczoraj na portalu wspominałem o informacji dziennikarzy Business Insider, którzy uważają, że koronawirus z Chin może wpłynąć na premierę konsol nowej generacji. W ich tekście pojawiły się także szczegóły o problemach twórców gier, a po zaledwie kilku godzinach przełożono premierę The Outer Worlds w wersji na Nintendo Switcha.

Przeczytajcie również:

Źródło: https://www.techtimes.com/articles/247254/20200207/sony-ps5-price-likely-to-be-cheaper-vs-xbox-series-x-though-has-lesser-quality-says-report.htm

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych