Doctor Strange 2 może zostać przygotowany przez twórcę Spider-Mana. Sam Raimi może rozwijać MCU

Filmy i seriale
974V
Doctor Strange 2 może zostać przygotowany przez twórcę Spider-Mana. Sam Raimi może rozwijać MCU
Iza Łęcka | 06.02.2020, 09:34

Jednym z najważniejszych projektów 4. fazy Marvel Cinematic Universe jest „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”. Film aktualnie nie posiada reżysera, choć w tej sprawie wypowiedział się Kevin Feige – pragnie on, by to Sam Raimi, twórca Spider-Mana, zajął się reżyserią.

W maju odbędzie się polska premiera „Czarnej Wdowy”, która rozpocznie 4. fazę Marvel Cinematic Universe. Najważniejszym filmem projektu może okazać się „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, który będzie bezpośrednio połączony z dwoma serialami Disney+, a wydarzenia z tej historii wpłyną na kolejne filmy.

Scott Derrickson, który wyreżyserował pierwszą przygodę Doktora Strange'a, zrezygnował z prac nad filmem na początku stycznia i od tego czasu trwają poszukiwania nowego twórcy. Według redakcji Variety, Marvel chce przekonać Sam Raimiego, by ten zajął się „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” i tym samym rozpoczął pracę dla Marvel Cinematic Universe. Aktualnie trwają rozmowy pomiędzy twórcą a wytwórnią. 

Sam Raimi pracuje jako reżyser, scenarzysta i producent od 1977 roku, ale fani superbohaterskiego kina mogą go kojarzyć z trzech przygód Spider-Mana (2002-2007). Od tego czasu jego kariera mocno zwolniła, bowiem ostatni raz na stołku reżysera siedział w 2013 roku („Oz: Wielki i potężny”).

Aktualnie Marvel oraz Raimi nie komentują informacji, ale Kevin Feige musi się śpieszyć, ponieważ „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” planowo zadebiutuje w kinach w maju przyszłego roku, a ze względu na połączenie tej historii z innymi, Marvel nie może dopuścić do jakichkolwiek opóźnień.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/doctor-strange-2-sam-raimi-1203475309/

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper