Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2020 14:13
Nioh 2 bohater
1533V

Nioh 2 na mocnym zwiastunie. PS4 rozpocznie rok w kapitalny sposób

Jedną z pierwszych produkcji dostępnych wyłącznie na PS4 w 2020 roku jest Nioh. Team Ninja właśnie opublikowało fabularny zwiastun, który przygotowuje graczy na kilka ekscytujących pojedynków. To jest jeden z pewniaków.

Team Ninja zapowiada historię z Nioh 2 za pomocą fabularnego zwiastuna. Twórcy nie skupiają się na wielkich walkach, a pozwalają spojrzeć na spokojniejsze sceny, które dopiero przygotowują śmiałków do wielkiej wojny. Dyrektor kreatywny produkcji podkreśla, że jest bardzo dumny z tego materiału, ponieważ pozwala on spojrzeć na kilka kluczowych postaci oraz jednocześnie daje dobry wstęp do fabuły.

Akcja Nioh 2 rozgrywa się w 1555 roku – jest to niezwykle krwawy okres w historii Japonii, ponieważ kraj został zaatakowany przez demoniczne yokai, które żywią się swoimi ofiarami. W tym chaosie musi odnaleźć się główny bohater, który jest łowcą demonów na prowincji Mino. Tajemnicza postać eliminuje kolejnych przeciwników, ale pewnego dnia traci kontrolę nad własnym yokai – na jego szczęście spotyka wędrownego kupca o imieniu Toukichiro , który sprzedaje mu „Kamienie Dusz” i za ich pomocą protagonista może poradzić sobie ze swoim ciężarem. Następnie łowca wyrusza w poszukiwanie kolejnych, potężnych Spirit Stones – jego misja jest finansowana przez władcę, który chce mieć pewność, że te artefakty są wykorzystywane w odpowiedni sposób.

Nioh 2 i sprawa DLC

Twórcy potwierdzili szczegóły rozszerzeń – Nioh 2 otrzyma trzy duże DLC i każde skupi się na innej historii. Deweloperzy obiecują „wiele godzin dodatkowej rozgrywki”, które dostarczą graczom sporo wyzwań. W dodatkach pojawią się także kolejne bronie, umiejętności, postacie, a obok głównych misji, otrzymamy także dostęp do pobocznych zadań. DLC będą dostępne w pakiecie (Przepustka Sezonowa), który jest częścią Deluxe Edition.

Warto sprawdzić:

Źródło: PlayStation

Tagi: Koei Tecmo Nioh 2 Team Ninja