Stypendium dla graczy. 1000 zł za dobre wyniki od władz Sosnowca

News
2262V
Stypendium dla graczy. 1000 zł za dobre wyniki od władz Sosnowca
Iza Łęcka | 05.02.2020, 10:57

Gracze z Sosnowca mogą już wkrótce walczyć nie tylko o punkty w cyfrowych rankingach. Prezydent miasta potwierdził chęć wprowadzenia stypendium dla e-sportowców, które pozwoli osiągać jeszcze lepsze wyniki. Miasto otwiera się na sporty elektroniczne.

Gry odgrywają coraz większą rolę w życiu młodzieży i chociaż na wielką karierę mogą liczyć nieliczni, to jednak ta forma aktywności zyskuje coraz większą popularność i przyciąga coraz więcej marek – władze Sosnowca również pragną zainwestować w graczy. Miasto chce jeszcze w tym kwartale wprowadzić stypendium, które pomoże młodym zapaleńcom e-sportu osiągać lepsze wyniki.

Fani sportów elektronicznych będą mogli otrzymać nawet 1000 zł za dobre wyniki – wszystko jednak zależy od rezultatów na arenie e-sportowej, więc na pieniądze nie będą mogli liczyć wszyscy. Sosnowiec będzie wspierać utytułowanych graczy, dając możliwość jeszcze dokładniejszego zwiększania swoich umiejętności.

Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca – w rozmowie z Gazetą Wyborczą podkreślił, że nadal jest „zwolennikiem tradycyjnych form aktywności”, ale zarazem chce wspierać e-sportowców:

„Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnych form aktywności, ale wiem, że w sporcie elektronicznym również potrzebny jest wysiłek fizyczny, dbałość o formę czy dietę, aby osiągnąć sukces. Myślę, że e-sport może stać się również formą promocji aktywności fizycznej.”

Wszystkie szczegóły stypendium zostaną przedstawione w najbliższym czasie, możliwe bowiem, że pierwsze nagrody będą dostępne już w tym kwartale. Musicie przyznać, że graczy może ucieszyć, że sporty elektroniczne zyskują także w Polsce kolejnych zwolenników.

Sprawdźcie także na naszym serwisie artykuły:

Źródło: https://cybersport.pl/241428/sosnowiec-planuje-wprowadzic-stypendium-dla-esportowcow/

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych