Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2020 14:13
Nicolas Doucet Sony
530V

Sony ponownie zmienia. Japan Studio ma nowego szefa – duże wyróżnienie twórcy Astro Bot Rescue Mission

Sony chętnie wyróżnia deweloperów, których projekty odniosły globalny sukces. Nicolas Doucet jest tego dobrym przykładem, ponieważ twórca po świetnych wynikach Astro Bot Rescue Mission stanie na czele zespołu Japan Studio.

Japan Studio to jedna z trzech ekip Sony w Japonii, ale to właśnie ten zespół odpowiada za wiele ciekawych produkcji. Twórcy pracowali przy między innymi The Last Guardian, serią Knack, Shadow of the Colossus, ale w wielu przypadkach deweloperzy wspomagają główne studio w pracach.

W 2012 roku Nicolas Doucet opuścił Europę i przeszedł z SCE London Studios właśnie do Japan Studio by założyć „ASOBI Team” - jest to zespół rozwijający The Playroom, The Playroom VR oraz Astro Bot Rescue Mission. Twórcy pracowali w ramach japońskiego oddziału.

Ten ostatni tytuł osiągnął spektakularny sukces i jest to jedna z najlepszych gier przygotowanych z myślą o VR, więc Sony postanowiło nagrodzić Francuza. Nicolas Doucet nie jest już wyłącznie dyrektorem kreatywnym jednego z oddziału, a został szefem najstarszego studia Sony Interactive Entertainment.

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku Herman Hulst awansował z szefa Guerrilla Games na szefa SIE Worldwide Studios – na kierowniczych stanowiskach w całym Sony pojawia się coraz więcej deweloperów z Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Sprawdźcie inne informacje:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/astro-bot-director-promoted-to-playstation-japan-studio-head

Tagi: Japan Studio SIE Worldwide Studios Sony